0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Data:

W ostatnich dnia otrzymaliśmy odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na złożone podczas 6 posiedzenia Senatu w dniu 15 lutego 2024 r., Oświadczenie Senatorskie w sprawie obowiązku rejestracji pojazdów używanych sprowadzanych z zagranicy w celu sprzedaży

 

„Szanowny Panie Ministrze!

W związku z nowelizacją ustawy – Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 1 stycznia 2024 r., polscy przedsiębiorcy zajmujący się handlem samochodami używanymi licznie zgłaszają istotny problem konieczności rejestracji każdego sprowadzonego pojazdu, nawet jeżeli sprzedadzą go przed upływem wyznaczonego w ustawie terminu na złożenie wniosku o rejestrację. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami przedsiębiorcy są zmuszeni złożyć wniosek o rejestrację w terminie do 90 dni. Jeżeli tego nie zrobią, to zapłacą karę w wysokości 1 tysiąca zł lub w wysokości 2 tysięcy zł, jeżeli spóźnią się ponad 180 dni. Nowelizacja ta powoduje chaos nie tylko wśród przedsiębiorców, ale również wśród pracowników wydziałów komunikacji, którzy różnie interpretują przepisy odnośnie do nakładania kar za niezarejestrowanie pojazdu w terminie. Taka sytuacja bardzo źle wpływa na rynek handlu samochodami używanymi w Polsce.

Wobec powyższego zwracamy się z następującymi pytaniami.

  1. Czy przedsiębiorca, który sprowadził z zagranicy do Polski używany samochód, a następnie sprzedał ten pojazd przed zarejestrowaniem, mieszcząc się w ustawowym terminie na złożenie wniosku o rejestrację, powinien zostać ukarany za niezłożenie wniosku o rejestrację?
  2. Czy ministerstwo planuje doprecyzowanie ustawy w celu wyeliminowania niejasnychprzepisów?”

Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury

Jest to bardzo dobra wiadomość, która pomoże nam w dalszej walce z Wydziałami Komunikacji.

Niestety wiem, że wszczynane są kolejne postępowania w celu wymierzenia kary za nierejestrowanie pojazdów sprowadzonych przed sprzedażą.

Stowarzyszenie PolskiAutoHandel

Dlatego niedługo zwołam spotkanie założycielskie na którym powołamy do życia Stowarzyszenie PolskiAutoHandel. O szczegółach poinformuję Was niebawem. Będę potrzebował do tego kilku osób – najlepiej z Olsztyna lub okolic.

Jeżeli dostałeś już decyzję o nałożeniu kary lub wszczęto postępowanie w twoje sprawie – pomożemy ci, skorzystaj z formularza – TUTAJ

2 KOMENTARZE

  1. aha, czyli, zeby ustrzec sie kary wystarczy odsprzedac auto firmie kolegi przed uplywem 30 dni, a następnie, przed uplywem kolejnych 30 dni zakupic auto od niego z powrotem xD chory kraj

  2. Takie odsprzedawanie się nie opłaci, ponieważ trzeba płacić PCC3. Chyba że auta poniżej tysiąca złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.