Nowoczesne ubezpieczenie – czyli czym jest DEFEND Gap

Data:

Nasz kolega Adam kupił w 2017r. za gotówkę (długo zbierane oszczędności) VW Golfa Variant 1.4 TSI za 82 000 zł. W ubiegłym tygodniu miał kolizję nie ze swojej winy. Likwidator z zakładu ubezpieczeń, stwierdził jednoznacznie – szkoda całkowita i przyznał odszkodowanie z polisy OC sprawcy 37000 zł. Czy to dużo, czy mało, oceńcie sami. Adam usłyszał tylko, że jego wcześniej bezwypadkowy Golf był tyle wart na moment zdarzenia i co najwyżej może się odwołać od decyzji. Adam a właściwie jego samochód i budżet stracili 45 000 zł na spadku wartości. Jeżeli oszczędności Adama nie urosły i nie dysponuje nadwyżka gotówki, będzie zmuszony kupić auto o klasie zdecydowanie niższej niż to utracone. Zawsze zostaje opcja kredytu albo przezornie wykupienie polisy DEFEND Gap.

A jak mogło to wyglądać z polisą Gap?

Oprócz odszkodowania jakie Adam otrzymał z polisy OC sprawcy, uzyskałby także drugie odszkodowanie z polisy DEFEND Gap, wyrównujące do wartości auta z dnia zakupu.

OC + DEFEND Gap = 100% wartości

37 000zł + 45 000zł = 82 000zł

To prosty przykład z życia wzięty jak działa ubezpieczenie DEFEND Gap. Posiadanie tej polisy chroni przed stratą finansową spowodowaną utratą wartości pojazdu w czasie. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, jednak niektóre firmy leasingowe będą wymagać takiego ubezpieczenia, chcąc zabezpieczyć się na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży.

Najczęściej na rynku można spotkać się z kilkoma wariantami ubezpieczenia GAP:

GAP Fakturowy – polisa gwarantuje pokrycie straty finansowej w postaci różnicy pomiędzy wartością zakupową samochodu, a odszkodowaniem otrzymanym z polisy AC / OC sprawcy.

GAP Finansowy – przeznaczony jest dla klientów firmowych, którzy zakupili pojazd w leasingu. Odszkodowanie w tym przypadku zapewnia pokrycie kosztów związanych z zamknięciem umowy leasingu po szkodzie całkowitej.

GAP Casco – najczęściej wybierany wariant przez klientów indywidualnych. Wartość auta jaką zabezpieczamy, to ta ze wznawianej polisy AC. Samochód nie musi być w leasingu, aby skorzystać z ubezpieczenia Gap.

GAP Direct – najbardziej uniwersalna formuła Gap na rynku, nie wymaga, aby kierowca miał wykupioną polisę AC. Do tego wariantu mogą przystąpić właściciele nawet 10-o letnich samochodów osobowych, dostawczych, motocykli i kamperów.Firma Defend Insurance jest jedynym dostawcą GAP polskim rynku, do którego można przystąpić w każdej chwili bez względu czy auto jest w leasingu czy zostało zakupione za gotówkę.

Który wariant Gap jest najlepszy dla Ciebie? Chciałbyś poznać więcej zalet a może sprawdzić jak korzystnie wypadają składki za ubezpieczenie DEFEND Gap? Skorzystaj z przygotowanego kalkulatora na stronie www.gaponline.pl i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Kup online, także na raty.

#DEFENDgap #DEFENDinsurance #GAPonline #ZawszeNowy #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.

44fox Oferta

Na tej stronie możesz zamówić Pakiet usług firmy 44fox. Dzięki...

Spotkanie w sprawie rejestracji pojazdów uszkodzonych.

Zgłoszenie na spotkanie w sprawie obowiązku rejestracji pojazdów uszkodzonych.