Obniżka Akcyzy – prace komisji

Data:

W dniu dzisiejszym odbyło się Wspólne posiedzenie Komisji Infrastruktury, Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Ustawodawczej, na którym debatowano na temat projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. Posiedzenie rozpoczęło się o 17.30 i trwało około godziny.

Dyskusja była bardzo ciekawa i merytoryczna. Poruszano wiele argumentów za obniżeniem akcyzy oraz uzależnieniem jej od normy emisji spalin. Pojawiły się również propozycje zamienienia akcyzy na „podatek ekologiczny”, przy czym mógł by on być płacony co roku lub raz przed pierwszą rejestracją samochodu w kraju.

Kolejne posiedzenie zaplanowane zostało na 16 czerwca tego roku. Do tego czasu Ministerstwo Finansów ma przygotować wyliczenia dotyczące wpływów do budżetu związanych ze zmianą stawki akcyzy.

Marszałek Senatu przedłużył terminu na przygotowanie sprawozdania komisji do 30 czerwca 2016. Do tego czasu na pewno nić się nie zmieni w stawkach akcyzy.

 

Link do archiwum transmisji obrad: TUTAJ !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Nowe Oświadczenie Senatorskie i Interpelacje Poselskie w sprawie kar za nierejestrowanie pojazdów sprowadzonych.

/*! elementor - v3.19.0 - 05-02-2024 */ .elementor-heading-title{padding:0;margin:0;line-height:1}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title>a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading...

Interpelacje Poselskie w sprawie obowiązkowej rejestracji.

Problem, o którym rozmawiamy w ostatnich dniach został już zgłoszony do Posłów i zaowocował dwoma Interpelacjami poselskimi:

Obejrzyj to koniecznie – to nagranie może pomóc Ci uniknąć kary.

Obejrzyjcie nagranie i posłuchajcie stanowiska Ministerstwa Infrastruktury. To nagranie może się okazać bardzo pomocne podczas odwoływania się od ewentualnych kar!

Wasze problemy i pomysły na zmianę przepisów dotyczących rejestracji.

Wskazane przez Was problemy wynikające z przepisów dotyczących rejestracji, oraz Wasze pomysły na rozwiązanie tych problemów.