0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Obniżka Akcyzy – prace komisji

Data:

W dniu dzisiejszym odbyło się Wspólne posiedzenie Komisji Infrastruktury, Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Ustawodawczej, na którym debatowano na temat projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. Posiedzenie rozpoczęło się o 17.30 i trwało około godziny.

Dyskusja była bardzo ciekawa i merytoryczna. Poruszano wiele argumentów za obniżeniem akcyzy oraz uzależnieniem jej od normy emisji spalin. Pojawiły się również propozycje zamienienia akcyzy na „podatek ekologiczny”, przy czym mógł by on być płacony co roku lub raz przed pierwszą rejestracją samochodu w kraju.

Kolejne posiedzenie zaplanowane zostało na 16 czerwca tego roku. Do tego czasu Ministerstwo Finansów ma przygotować wyliczenia dotyczące wpływów do budżetu związanych ze zmianą stawki akcyzy.

Marszałek Senatu przedłużył terminu na przygotowanie sprawozdania komisji do 30 czerwca 2016. Do tego czasu na pewno nić się nie zmieni w stawkach akcyzy.

 

Link do archiwum transmisji obrad: TUTAJ !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.