0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Podwyżka kar za brak OC!

Data:

Coraz wyższe kary! Tym razem za brak OC !

Od 1 stycznia 2016 roku kierowców czekają kolejne podwyżki. Tym razem przyjrzeliśmy się karom za brak ważnego ubezpieczenia w zakresie OC. Właściciel pojazdu, który nie będzie miał ważnego OC przez okres dłuższy niż 14 dni zapłaci nawet 5550 PLN (za samochód ciężarowy, lub autobus), 3700 PLN za brak OC do samochodu osobowego, oraz 620 PLN za motocykl.

UFG przewidział kary nie tylko za brak ubezpieczenia przez okres dłuższy niż dwa tygodnie. Wystarczy jeden dzień przerwy w ubezpieczeniu, który poskutkuje karą w wysokości 740 PLN (za auto osobowe), lub 1100 PLN (za auto ciężarowe, lub autobus).

Cały wykaz kar za brak OC w roku 2016, prezentuje Tabela:

Przerwa w ciągłości ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Samochód ciężarowy, lub autobus Samochód osobowy Inny pojazd (np. motocykl)
Kara za brak OC do 3 dni 1100 PLN 750 PLN 120 PLN
Kara za brak OC od 4 do 14 dni 2800 PLN 1900 PLN 300 PLN
Kara za brak OC powyżej 14 dni 5550 PLN 3700 PLN 600 PLN

Źródło: własne opracowanie na podstawie ustawy z 22 maja 2003 r. (Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1152)

Oczywiście podane powyżej kary dotyczą wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych, które podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu w zakresie OC. I znaczenia nie ma to czy samochód jest faktycznie użytkowany, czy służy np. za kwietnik lub stojącą reklamę. Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC jest nie zależny od ważności badania technicznego, a sankcje dotyczą również wszystkich właścicieli samochodów przeznaczonych do sprzedaży.

Sprzedawco pamiętaj: każdy samochód który posiada polski dowód rejestracyjny musi mieć ubezpieczenie w zakresie OC. Pilnuj ciągłości polisy. Każdy dzień przerwy oznacza wysokie kary!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."