0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

CEPIK 2 – nowy problem !

Data:

System CEPIK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) to baza danych i informacji o pojazdach, ich właścicielach i posiadaczach, a także osobach posiadających wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami. W ewidencji znajdują się dane na temat:

  • pojazdów tj. danych pojazdu, rejestracji pojazdu, jego właścicielach, oraz zdarzeniach między innymi takich jak: kradzież, wydanie lub utrata dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych, czy terminu następnego badania technicznego, oraz polisy OC,
  • kierowców, czyli danych kierowców, oraz nadanych im uprawnień np. praw jazdy czy zaświadczeń ADR.

Projekt ustawy zakłada, że 4 stycznia 2016 roku ruszy system CEPIK2, jednak wszystko wskazuje na to, że jest to mało prawdopodobne. Dlaczego? Jak zwykle brakuje wielu przepisów wykonawczych, dokumentacji technicznej itp.

 Co to dla Nas oznacza? Oczywiście problemy z rejestracją pojazdów (oczywiście dla Naszych Klientów winni będziemy MY i Nasz „bałagan w papierach”), zapisaniem się na kurs prawa jazdy czy samym wydaniem dokumentu.

Po co w ogóle ten CEPIK2 ?

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (http://www.cepik.gov.pl/documents/19372/19486/Cepik+2.0+Starostwa/2355a51e-a92d-4ed1-a4a1-9f0a2635f9ae) dane w nowym systemie zostaną rozszerzone o:

  • informacje o istotnych szkodach pojazdu,
  • pojawią się dodatkowe dane z okresowych badań technicznych pojazdu, w tym dane o usterkach, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pojazdu w ruchu drogowym, (może się okazać, że samochody zarejestrowane w Polsce też miewają wypadki i nie każdy Polak jeździ samochodem „starym jak nowym”),
  • o naruszeniach i przypisanych kierowcom punktach karnych,
  • dane kandydatów na kierowców oraz uczestników procesu nabywania uprawnień do kierowania (na przykład: szkół jazdy, instruktorów, wykładowców czy egzaminatorów).

A wszystko to w celu: „realizacji kluczowych procesów, które są związane z nabywaniem uprawnień i dyscyplinowaniem kierowców.”  🙂

Usprawniony ma być również sam system informatyczny.

Krótko mówiąc: Musi być gorzej, żeby mogło być lepiej 🙂

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."