PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Rejestracja pojazdów sprowadzonych z UE w ciągu 30 dni

Rejestracja pojazdów sprowadzonych z UE w ciągu 30 dni
08 stycznia
14:58 2021

Mamy ogromny problem z obowiązkiem rejestracji pojazdów sprowadzonych z UE w ciągu 30 dni. Składa się na niego wiele spraw, które omawialiśmy już wiele razy.

W nawiązaniu do Live z dnia dzisiejszego, przedstawiam Wam propozycje postulatu jaki mamy zamiar przegotować i wysłać do Ministerstwa Infrastruktury.

Wiele osób nie ma możliwości zmieszczenia się w ustawowym terminie na zarejestrowanie pojazdu z powodu długich kolejek w Wydziałach Komunikacji. Rozmawiałem z Ministerstwem Infrastruktury na ten temat i otrzymałem informację, że Ministerstwo nie otrzymuje takich sygnałów.

Dlatego:

 • po pierwsze musimy przedstawić skalę problemu,

 • po drugie zaproponujemy rozwiązanie.

Żeby przestawić skalę problemu musimy pokazać jak realnie sytuacja wygląda w całym kraju. W tym celu przygotowałem formularz którym proszę, żebyście wypełnili. Są w nim dane dotyczące miejsca w kraju którego dotyczą, sytuacji w Wydziale Komunikacji oraz dane wypełniającego. Moim zdaniem po zestawieniu informacji z całego kraju będziemy wiedzieli czy problem dotyczy całego kraju czy tylko niektórych jego części. Podając dane wypełniającego ankietę, pokazujemy że problem jest realny i dotyczy działających firm. 

Możliwe rozwiązania są dwa.

Doraźne czyli przedłużenie np. do 180 dni czasu na zarejestrowanie pojazdów sprowadzonych z UE do końca pandemii lub docelowe, które rozwiąże problem raz na zawsze, czyli zastąpienie obowiązku rejestracji aut sprowadzonych z UE obowiązkiem zgłoszenia faktu nabycia i zbycia tak jak jest to przy pojazdach zarejestrowanych w Polsce. 

Zgłoszenie możemy zrobić online i nie jesteśmy narażeni na niepotrzebne kontakty z innymi osobami, nie narażamy urzędników, nie jesteśmy uzależnieni od dostępu do Wydziału Komunikacji, kolejki w nim itd. Dlatego uważamy, że takie rozwiązanie będzie najlepsze w obecnej sytuacji.

Wypełniając formularz podpiszesz się pod naszymi postulatami ponieważ lista firm z bieżącymi danymi dotyczącymi sytuacji w WK będzie załącznikiem do pisma, które wyślemy do Ministerstwa Infrastruktury.

  Województwo
   

  Link do Live z dnia dzisiejszego,

  Podobne artykuły

  12 komentarzy

  1. Pawulon
   Pawulon 08 stycznia, 16:46

   Super, gdyby było ZGŁOSZENIE nabycia i zbycia

   Odpowiedz na ten komentarz
  2. Jerzy
   Jerzy 08 stycznia, 18:44

   Nabycie i zbycie

   Odpowiedz na ten komentarz
  3. Stachu
   Stachu 08 stycznia, 22:37

   Rejestracja aut z UE w ciagu 30 dni jest nierealna urzędy nie wyrabiają.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • min 300 ps
    min 300 ps 09 stycznia, 21:20

    a jak myślisz,czy z karami za niedotrzymanie terminu 30 dni też nie wyrobią ?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Panbmw
     Panbmw 27 stycznia, 07:40

     Panowie, problem rejestracji samochodów to jest żaden problem kwestia jednego dwóch dni. Większy problem jest z odbiorem twardego dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu bo cały proces trwa do 4 tygodni (wcześniej potrzebowali półtora tygodnia). Nie wiem co ma wspólnego Covid z drukarką ale widocznie też ma.

     Odpowiedz na ten komentarz
  4. Ozi
   Ozi 09 stycznia, 00:37

   U nas wystarczy postać w kolejce cały dzień i raczej uda się zarejestrować auto. Niestety mam znajomych, u których wyznaczany jest termin rejestracji. Zdarza się czekać na sam termin dłużej niż 30 dni.

   Odpowiedz na ten komentarz
  5. Ja
   Ja 09 stycznia, 19:13

   Myślę że nie tylko czas oczekiwania na rejestrację ale również kwestia kosztów jest tu istotna. Są auta – sam mam takie które stoją kilka miesięcy i teraz kwestia kosztów już nie tylko rejestracji i przeglądu ale również samego ubezpieczenia myślę że też jest istotna. Teoretycznie wszystkie te opłaty idą w koszty, ale raz że najpierw trzeba wyjąć tą kasę z kieszeni a dwa że klient tego już nie pokryje i nie dołoży więcej za auto.
   Co do kolejek u mnie nie ma obecnie większego problemu. Są dwa wydziały komunikacji i w tym który obsługuje miasto czeka się maks 2 dni – jednego dnia zostawia się kopertę z dokumentami a na drugi dzień odbierasz, ale już w tym który zajmuje się powiatem czas rejestracji to średnio około 5 dni

   Odpowiedz na ten komentarz
  6. Załamany
   Załamany 10 stycznia, 13:59

   Ale jak sprzedawac auta jak trzeba zarejestrowac i czekac na dowod sztywny? To jest blokowanie i zamrażanie towaru a potencjalny klient moze sie sto razy rozmyslec kupowac czy nie zanim odbiore sztywny.

   Odpowiedz na ten komentarz
  7. DM1972
   DM1972 11 stycznia, 19:42

   Żyjemy w RP to chory kraj nastawiony na dojenie z kasy tych co działają na legalu.Jesteśmy na podawani na tacy każdej instytucji która ciągnie z nas kasę.Masakra

   Odpowiedz na ten komentarz
  8. KOMIS
   KOMIS 12 stycznia, 14:17

   W Szamotułach góra 2 dni, gorzej z odbiorem stałego dowodu.

   Odpowiedz na ten komentarz
  9. Nick
   Nick 14 stycznia, 16:12

   Chory kraj Polska .
   Ciekawe jak jest z opłatami od samochodów w innych państwach unii .
   Np.Czechy,Słowacja,Węgry,Niemcy,Belgia,Holandia itd.
   Czy u nich jest akcyza,BDO,recykling.
   Może warto by było zrobić takie zestawienie żeby uświadomić wszystkim jak jesteśmy upodleni przez nasz rząd PiS.

   Odpowiedz na ten komentarz

  Napisz komentarz

  1500

  Firmy

  39045

  Samochody

  Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.