0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Rejestracja pojazdów sprowadzonych z UE w ciągu 30 dni

Data:

Mamy ogromny problem z obowiązkiem rejestracji pojazdów sprowadzonych z UE w ciągu 30 dni. Składa się na niego wiele spraw, które omawialiśmy już wiele razy.

W nawiązaniu do Live z dnia dzisiejszego, przedstawiam Wam propozycje postulatu jaki mamy zamiar przegotować i wysłać do Ministerstwa Infrastruktury.

Wiele osób nie ma możliwości zmieszczenia się w ustawowym terminie na zarejestrowanie pojazdu z powodu długich kolejek w Wydziałach Komunikacji. Rozmawiałem z Ministerstwem Infrastruktury na ten temat i otrzymałem informację, że Ministerstwo nie otrzymuje takich sygnałów.

Dlatego:

 • po pierwsze musimy przedstawić skalę problemu,

 • po drugie zaproponujemy rozwiązanie.

Żeby przestawić skalę problemu musimy pokazać jak realnie sytuacja wygląda w całym kraju. W tym celu przygotowałem formularz którym proszę, żebyście wypełnili. Są w nim dane dotyczące miejsca w kraju którego dotyczą, sytuacji w Wydziale Komunikacji oraz dane wypełniającego. Moim zdaniem po zestawieniu informacji z całego kraju będziemy wiedzieli czy problem dotyczy całego kraju czy tylko niektórych jego części. Podając dane wypełniającego ankietę, pokazujemy że problem jest realny i dotyczy działających firm. 

Możliwe rozwiązania są dwa.

Doraźne czyli przedłużenie np. do 180 dni czasu na zarejestrowanie pojazdów sprowadzonych z UE do końca pandemii lub docelowe, które rozwiąże problem raz na zawsze, czyli zastąpienie obowiązku rejestracji aut sprowadzonych z UE obowiązkiem zgłoszenia faktu nabycia i zbycia tak jak jest to przy pojazdach zarejestrowanych w Polsce. 

Zgłoszenie możemy zrobić online i nie jesteśmy narażeni na niepotrzebne kontakty z innymi osobami, nie narażamy urzędników, nie jesteśmy uzależnieni od dostępu do Wydziału Komunikacji, kolejki w nim itd. Dlatego uważamy, że takie rozwiązanie będzie najlepsze w obecnej sytuacji.

Wypełniając formularz podpiszesz się pod naszymi postulatami ponieważ lista firm z bieżącymi danymi dotyczącymi sytuacji w WK będzie załącznikiem do pisma, które wyślemy do Ministerstwa Infrastruktury.

  Województwo
   

  Link do Live z dnia dzisiejszego,

  12 KOMENTARZE

    • Panowie, problem rejestracji samochodów to jest żaden problem kwestia jednego dwóch dni. Większy problem jest z odbiorem twardego dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu bo cały proces trwa do 4 tygodni (wcześniej potrzebowali półtora tygodnia). Nie wiem co ma wspólnego Covid z drukarką ale widocznie też ma.

  1. U nas wystarczy postać w kolejce cały dzień i raczej uda się zarejestrować auto. Niestety mam znajomych, u których wyznaczany jest termin rejestracji. Zdarza się czekać na sam termin dłużej niż 30 dni.

  2. Myślę że nie tylko czas oczekiwania na rejestrację ale również kwestia kosztów jest tu istotna. Są auta – sam mam takie które stoją kilka miesięcy i teraz kwestia kosztów już nie tylko rejestracji i przeglądu ale również samego ubezpieczenia myślę że też jest istotna. Teoretycznie wszystkie te opłaty idą w koszty, ale raz że najpierw trzeba wyjąć tą kasę z kieszeni a dwa że klient tego już nie pokryje i nie dołoży więcej za auto.
   Co do kolejek u mnie nie ma obecnie większego problemu. Są dwa wydziały komunikacji i w tym który obsługuje miasto czeka się maks 2 dni – jednego dnia zostawia się kopertę z dokumentami a na drugi dzień odbierasz, ale już w tym który zajmuje się powiatem czas rejestracji to średnio około 5 dni

  3. Ale jak sprzedawac auta jak trzeba zarejestrowac i czekac na dowod sztywny? To jest blokowanie i zamrażanie towaru a potencjalny klient moze sie sto razy rozmyslec kupowac czy nie zanim odbiore sztywny.

  4. Żyjemy w RP to chory kraj nastawiony na dojenie z kasy tych co działają na legalu.Jesteśmy na podawani na tacy każdej instytucji która ciągnie z nas kasę.Masakra

  5. Chory kraj Polska .
   Ciekawe jak jest z opłatami od samochodów w innych państwach unii .
   Np.Czechy,Słowacja,Węgry,Niemcy,Belgia,Holandia itd.
   Czy u nich jest akcyza,BDO,recykling.
   Może warto by było zrobić takie zestawienie żeby uświadomić wszystkim jak jesteśmy upodleni przez nasz rząd PiS.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Udostępnij post:

  Newsletter

  Popularne

  Warto także przeczytać
  Podobne

  To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

  To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

  Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

  "przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

  Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

  Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

  SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

  Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.