0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Sytuacja jest dramatyczna. Będziemy płacić KARY bo Wydziały Komunikacji są „zakorkowane”.

Data:

Zgodnie z Art. 140mb Ustawy o Ruchu Drogowym, za niezawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz za niezarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej w ciągu 30 dni zapłacimy karę w wysokości od 200 do 1.000 zł.

W związku z tym, że zgłaszaliście problemy z rejestracją pojazdów postanowiliśmy przeprowadzić badanie, żeby sprawdzić jak sytuacja wygląda w całym kraju i poszczególnych powiatach.

Ogólny wniosek jaki nasuwa się po przeanalizowaniu uzyskanych od Was informacji jest jeden.

Sytuacja w Wydziałach Komunikacji W CAŁYM KRAJU JEST DRAMATYCZNA!

W wielu miejsca w Polsce jesteśmy skazani na płacenie kar ponieważ musimy czekać w kolejce na zarejestrowanie pojazdu dłużej niż dopuszczalny termin. Niechlubnym rekordzistą jest Wydział Komunikacji w Pile, gdzie według informacji od Was samochód zarejestrujemy po 60 dniach! W każdym województwie są powiaty gdzie na rejestrację trzeba czekać 30 lub więcej dni. Wiele Urzędów ogranicza możliwość zarejestrowania pojazdów do jednej sztuki podczas każdej wizyty. Takie traktowanie firm zajmujących się zawodowo handlem samochodami jest NIEDOPUSZCZALNE! Firmy, które sprowadzą 25 lub więcej aut w miesiącu, nawet jak zatrudnią dodatkowego pracownika tylko do rejestrowania aut i tak będą karane bo wszystkich nie zarejestrują w terminie.

Czym spowodowana jest obecna sytuacja

Na obecną sytuację oczywiście ma wpływ pandemia COVID-19. Przez nią WK funkcjonują inaczej niż normalnie, często w okrojonym składzie personalnym. Ale nie jest to najistotniejsza przyczyna zatorów. Naszym zdaniem zdecydowanie większym problemem są wprowadzone sankcje karne, które spowodowały „ożywienie” od dawna istniejących w polskim prawie przepisów nakazujących rejestrowanie pojazdów sprowadzonych z UE oraz zgłaszanie zakupu i sprzedaży pojazdów krajowych. Do tej pory były to „martwe” nakazy, których w praktyce prawie nikt nie przestrzegał. Teraz obywatele boją się kar, które zaczęły obowiązywać od początku 2020 roku i zgodnie z ustawą o ruchu drogowym wypełniają swoje obowiązki. W efekcie do Wydziały Komunikacji muszą przyjąć o wiele więcej petentów niż do tej pory.

Ile konkretnie?

Można to obliczyć przy pomocy prostego arkusza kalkulacyjnego:

wariant optymistyczny
ilość pojazdów z UE operacja w WK czas na czynność czas łącznie na 1 pojazd czas łącznie wszystkie pojazdy POTRZEBNA ilość dodatkowych etatów w Polsce średnia ilość dodatkowych etatów POTRZEBNA w każdym z 384 WK
rocznie:
800 000
do tej pory rejestrowano rejestracja pojazdu z UE 20 32 153 600 godzin 738 etatów 2 etatów
40% odbiór dowodu rejestracyjnego 6
288 000 zgłoszenie zbycia 6


Urzędy w różny sposób organizują swoje funkcjonowanie. Naszym zdaniem do tej pory maksymalnie 40 % osób rejestrowało samochody sprowadzone z UE przeznaczone na handel i 20 % zgłaszała fakt nabycia i zbycia pojazdów krajowych. Teraz robi to zdecydowana większość. Dlatego bardzo ostrożnie licząc urzędy muszą obsłużyć 2.964.000 dodatkowych operacji (rejestracji i zgłoszeń) poświęcając na to 573.600 godzin. Oznacza to konieczność zorganizowania i utrzymania w każdym nawet najmniejszym Wydziale Komunikacji od kilu do kilkunastu nowych stanowisk i pracowników.

Kolejka przed Wydziałem Komunikacji

Często spotykanym rozwiązaniem jest kolejka przed WK, w której trzeba ustawić się w środku nocy, żeby dostać numerek. Niestety to również nie gwarantuje „sukcesu” ponieważ może okazać się, że chętnych już było więcej niż miejsc i operację trzeba powtarzać w kolejnych dniach – do skutku… W kolejce stoi wiele osób, w związku z nerwową atmosferą ciężko jest utrzymać dystans społeczny. W związku z tym takie rozwiązanie sprzyja rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 – wszyscy ludzie, którzy w kolejce „wymienią się” wirusami finalnie trafiają do urzędu gdzie narażani są również pracownicy WK.

Elektroniczna rezerwacja

Niektóre powiaty zorganizowały elektroniczny system kolejkowy. Niestety w związku z tym, że chętnych jest zbyt dużo część z nich już zablokowało swoje strony, powracając do standardowej kolejki lub innych metod. W innych WK zainteresowanych jest tak dużo, że w maksymalnym dostępnym okresie, który wynosi od 7 do 30 dni nie ma możliwości zarezerwowania terminu wizyty. Jedyna metoda, żeby zarezerwować kolejkę to „czatowanie” przed ekranem komputera i walka z czasem podczas rejestracji chwilę po północy jak zmienia się data i system udostępnia kolejny dzień.

Rezerwacja telefoniczna

Część WK umawia się z petentami telefonicznie. Z informacji jakie nam przekazaliście wynika, że w wielu przypadkach dodzwonienie się graniczy z cudem. Jak już się dodzwonicie często termin wizyty odległy jest o kilka tygodni.

Urna

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest wystawiana w urzędzie urna, do której wrzuca się dokumenty. Niektóre Wydziały Komunikacji rejestrują samochody po 1 – 2 dniach inne dopiero po kilu tygodniach. Dokumenty z w ten sposób złożone obieracie podczas wizyty osobistej lub dostarczane są do paczkomatu.

Statystyki – gdzie jest bardzo źle, a gdzie całkiem dobrze.

W związku z tym, że otrzymaliśmy informację od prawie 300 osób zajmujących się zawodowo handlem samochodami prowadzących zarejestrowane firmy, możemy przedstawić Wam statystyki z całego kraju.

Średni czas oczekiwania na zarejestrowanie pojazdu wynosi 16 dni. Najdłuższy podany przez Was okres oczekiwania na rejestrację to 60 dni. W każdy województwie w Polsce znajdziemy miasta gdzie kolejka jest równa lub dłuższa 30 dni. Takich miast odnotowaliśmy 51. Tylko w 15 miastach sytuacja jest dobra.

Zdecydowanie najgorzej sytuacja wygląda w województwie ŁÓDZKIM. Tam znajdziemy aż 8 miejscowości, które praktycznie skazują swoich obywateli na płacenie kar za nieterminowe wykonywanie obowiązków. Nie zarejestrujemy w nich pojazdu szybciej niż po 30 dniach od rezerwacji kolejki. Niestety nie znajdziemy tam żadnego miasta, które określili byście jako bezproblemowe gdzie nie trzeba czekać na rejestrację pojazdów.

Łódzkie Czarna lista
    miasto dni
średnio dni: 19 Grabów 30
MAX dni: 37 Bełchatów 30
Konstantynów Łódzki 30
Kutno 30
Aleksandrów Łódzki 30
Piotrków Trybunalski 34
Gorzkowice 35
Gomulin 37

Kolejnym bardzo słabym obszarem naszego kraju jest województwo MAŁOPOLSKIE gdzie w 6 miast trafiło na naszą „czarną listę”. Z przykrością stwierdzamy, że niestety żadne miasto nie trafiło na naszą „białą listę”, którą również stworzyliśmy.

Małopolskie Czarna lista
    miasto dni
średnio dni: 18 Rzuchowa 30
MAX dni: 50 Rabka Zdrój 30
Skrzyszów 30
Olkusz 30
Kraków 45
Tarnów 50

W województwach: ŚLĄSKIM, ŚWIĘTOKRZYSKIM, PODLASKIM i KUJAWSKO-POMORSKIM na „czarną listę” trafiły po 4 miasta, a w pozostały województwach po 3 lub mniej. Niestety „biała lista” tam również jest pusta.

Zdecydowanie najlepiej sytuacja wygląda w województwach PODKARPACKIM i DOLNOŚLĄSKIM gdzie na naszą „białą listę” trafiło odpowiednio 7 i 6 miast, w których bez problemu można zarejestrować samochód w ciągu jednego dnia.

podkarpackie Czarna lista Biała lista
    miasto dni miasto dni
średnio dni: 9 Lubaczów 30 Rzeszów 0
MAX dni: 30 Dębica 30 Kolbuszowa 0
Tarnobrzeg 1
Korczyna 1
Przemyśl 1
Kombornia 1
Tarnobrzeg 1
dolnośląskie Czarna lista Biała lista
    miasto dni miasto dni
średnio dni: 8 Brunòw 30 Bolesławiec 0
MAX dni: 30 Legnica 1
Lubin 1
Strzegom 1
Węgliniec 1
Wrocław 1

Troszkę lepiej jest jest w województwach LUBUSKIM i WILKOPOLSKIM gdzie stosunek białej do czarnej listy wygląda następująco:

lubuskie Czarna lista Biała lista
    miasto dni miasto dni
średnio dni: 16 Chwalęcice 30 Żary 1
MAX dni: 40 Zielona Góra 40
wielkopolskie Czarna lista Biała lista
    miasto dni miasto dni
średnio dni: 16 Jarocin 30 Środa Wielkopolska 1
MAX dni: 60 Gniezno 35
Piła 60

Rejestratorzy

W wielu miastach w związku z zaistniałą sytuacją pojawiły się osoby i firmy pomagające za opłatą przyspieszyć proces rejestracji. Wiele osób skarży się, że tego rodzaju podmioty wyspecjalizowały się w szybkim rezerwowaniu numerków przez, internet, telefon lub w inny tylko im znany sposób, przez co wykorzystują większość dostępnego limitu wizyt. Dlatego często bez „pomocy” tych specjalistów rejestracja jest niemożliwa.

Jeżeli rząd szybko nie zmieni obowiązujących przepisów ograniczając ilość pracy dla Wydziałów Komunikacji to system dosłownie za chwilę zakorkuje się całkowicie. Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem było by zorganizowanie nowych stanowisk obsługi w WK, ale jest to z wielu oczywistych względów nierealne…

Jak rozwiązać problem

Stowarzyszenie Komisów.pl zaproponowało dwa dość proste rozwiązania poprawiające sytuację. Pierwsze jest doraźnym „gaszeniem pożaru”, drugie długo-planowym rozwiązanie problem.

Rozwiązaniem doraźnym jest ponowne wydłużenie terminu na zarejestrowanie pojazdów sprowadzonych z Unii Europejskiej do 180 dni. Pozwoli to tymczasowo rozładować kolejki w Wydziałach Komunizacji, ale po powrocie do standardowego 30 dniowego terminu temat powróci skumulowany i Rząd kolejny raz będzie miał się nim zajmować.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zamienienie obowiązku rejestracji pojazdów sprowadzonych z UE na obowiązek zgłoszenia nabycia i zbycia. W ten sposób wyeliminowana zostanie konieczność umawiania się na wizyty i fizycznego odwiedzania Wydziałów Komunikacji, ponieważ obowiązek będzie można wypełnić bezpiecznie przez stronę www.gov.pl. Pozwoli to ograniczyć ilość kontaktów międzyludzkich i rozprzestrzenianie się COVID-19 oraz uchroni obywateli przed płaceniem kar za coś na co nie mają wpływu.

Takie rozwiązanie będzie również zgodne z oczekiwaniem Komisji Europejskiej ponieważ każda zmiana właściciela pojazdu będzie zarejestrowana w Polskiej Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Dzięki niemu obywatele zaoszczędzą wiele czasu, nerwów i pieniędzy wydawanych na rejestrację za pośrednictwem firm żerujących na trudnej sytuacji. Firmy zajmujące się obrotem pojazdami będą mogły efektywniej pracować co przełoży się na większe przychody budżetu państwa.

Zmiana ta zostanie bardzo dobrze przyjęta przez kilkadziesiąt tysięcy firm zajmujących się handlem samochodami używanymi i nowymi oraz przez miliony obywateli naszego kraju.

Pismo zawierające nasze propozycje z gotowymi zmianami legislacyjnymi wysłaliśmy do Ministerstwa Infrastruktury. Dołączyliśmy do niego raport z przeprowadzonego badania dotyczącego funkcjonowania Wydziałów Komunikacji.

Niżej przedstawiamy Wam zestawienie otrzymanych od Was informacji oraz pismo wysłane do Ministra Rafała Webera.

Pismo do Ministra Infrastruktury

 

WOJEWÓDZTWO KOD POCZTOWY MIASTO KOLEJKA DNI OPIS DZIAŁANIA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI
dolnośląskie 83400 Kościerzyna 30 Wizyta po omówieniu
dolnośląskie 59300 Lubin 1 WK funkcjonuje normalnie nie mniej jednak z obostrzeniami, typu mniejsza ilość otwartych stanowisk. Na zarejestrowanie czeka się ok 1 godz i dłużej w zależności od dnia.
Nie wiem jak miałaby wyglądać rejestracja pojazdów z UE w postaci zgłoszenia faktu nabycia, jak urząd chce mieć oryginały dokumentów.
Na pewno wydłużenie czasu do 180 dni jest również dobrym rozwiązaniem.
dolnośląskie 59700 Bolesławiec 0 Kolejka na zewnątrz, poza budynkiem starostwa , średnio 3-4 godziny
dolnośląskie 56100 Wołów 14 umawianie sie telefoniczne, okres oczekiwania od tygodnia do dwoch
dolnośląskie 59220 Legnica 1 Witam w Legnicy rejestracja odbywa się w tym samym dniu
dolnośląskie 56420 Bierutów Wydział Komunikacji w Oleśnicy . Składanie dokumentów do urny .
dolnośląskie 59216 Ziemnice 5 Urna, następnie umówiona wizyta przez telefon na odbiór dokumentów.
dolnośląskie 42400 Zawiercie 23 WK Zawiercie tylko umówienie się telefonicznie czas oczekiwania dłuższy niż rejestracja elektroniczna na dzień dzisiejszy tj 09-01-2021 brak wolnych miejsc do końca stycznia.
Osoba fizyczna pierwszy wolny termin to 02-02-2021 na godzinę 7;55
na firmę 02-02-2021 na godz.7:15
Jeśli jesteś umówiony na dany dzień i godzinę masz auto zarejestrowane od ręki
dolnośląskie 59940 Węgliniec 1 Wizyta po umówieniu telefonicznym. Telefon odbierany od 7:30. okolo 8 nie ma już miejsc. Dodzwonić się trzeba mieć szczęście. Jeżeli uda się dodzwonić to zarejestruje się w tym dniu. Brak możliwości umawiania z dnia na dzień
dolnośląskie 59700 Boleslawiec 0 Boleslawiec do 31.12.2020 rejestracja od ręki 1 godzina
dolnośląskie 58200 Dzierżoniów 2 Urna,dluga kolejka, dlugi czas oczekiwania, nie działa kasa na miejscu w urzędzie.
dolnośląskie 59730 Boleslawiec 2 Urna, kolejka na dworze.
dolnośląskie 59140 Brunòw 30 Podległy nam wydział komunikacji w Polkowicach przyjmuje zapisy o 7:30 z kolejki przed wydziałem komunikacji . Ludzie ustawiają się nawet przed 6 rano ponieważ liczba osób jest ograniczona . Do wydziału komunikacji mamy 25 kilometrów w jedną stronę . Praktycznie jest nie realne zapisanie się na rejestrację . Dochodzi do patologii od wielu miesięcy . Można próbować telefonicznie też dzwoniąc o 7:30 bez szans na zapisanie się w dniach kiedy jest to dla nas dogodne . Nie możemy planować funkcjonowania firmy ponieważ nie wiemy kiedy na który dzień uda nam się złapać termin rejestracji pojazdów . Podczas pandemii i nie tylko jest to mały wydział komunikacji i nie radzi sobie z obsługą dużego pow
dolnośląskie 52311 Wrocław 1 We Wrocławiu (miasto) wszystko idzie od ręki. Starostwo (powiat) zupełnie co innego. Dramat. Da się wszystko zarejestrować od ręki w jeden dzień pod warunkiem, że ustawisz się w kolejce o 5 rano. Tutaj nie chodzi o czas oczekiwania na rejestrację, ale o sam fakt obowiązku. To jest towar handlowy, który powinien być zwolniony z obowiązku rejestracji – stanie w kolejce, oczekiwania na twardy dowód, opłata OC. Tutaj powinniśmy zawalczyć, by raz na zawsze zmienić to na obowiązek zgłoszenia, a nie rejestrację.
dolnośląskie 58150 Strzegom 1 Rejestracja pojazdów odbywa się na bieżąco, raz większa kolejka raz mniejsza, ale zatorów nie ma. Dziś np: o godz. 10.30 klient poszedł rejestrować auta, a z tablicami był już na placu o 12.00
dolnośląskie 44310 Radlin 15 Wizyta po umówieniu
dolnośląskie 99300 Kurno 3 Witam, w Kutnie wystawiona jest skrzynka podawcza. Rejestracja odbywa się w ciągu około 3 dni roboczych. Osobiście wrzucałem najwcześniej po 2-3 auta. Żadnych problemów. Po odbiór tablic trzeba się zgłosić i Pani je wydaje wraz z dowodem tymczasowym. Wcześniej dzwoni i pyta czy jest czas aby odebrać i czy kanrejestrowac z dniem dzisiejszym czy innym i aby pamiętać o ubezpieczeniu.
Gorzej jest z odbiorem twardego dowodu ja na auta zarejestrowane 16-12 nadal nie otrzymałem informacji o możliwości odbioru tego dowodu.
dolnośląskie 56400 Olesnica. 5 Witam wydział w Oleśnicy jak i w Sycowie i Twardogora zostawia się dokumenty i raz robią pod górkę trzeba czekać nawet 5 dnie
dolnośląskie 57230 Kamieniec Ząbkowicki 2
dolnośląskie 58400 Kamienna Góra 21 Do urny można złożyć tylko zbycie pojazdu, na rejestrację pojazdu odebranie dowodu rejestracyjnego i wiele innych formalności związanych z rejestracją pojazdu trzeba się umawiać telefonicznie. Czas oczekiwania, to 3 tygodnie. Nie ma znaczenia czy jesteśmy firmą zajmującą się handlem samochodami, czy indywidualna osoba, która zakupiła pojazd. Najbardziej irytujące jest w tym to, że jeżeli mam 7 samochodów do rejestracji, to muszę za każdym razem przyjeżdżać i po 1 sztuce rejestrować.
Dlaczego nie wygląda to tak:
Potrafię poprawnie wypełnić wniosek i wiem jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji, kompletuje wszystko i składam w Wydziale Komunikacji, po czym nawet po kilku dniach Pani kontaktuje się ze mną, ja przyjeżdżam odbieram dowody i podpisuje dokumenty. 2 wizyty w urzędzie przy 7 samochodach, a aktualnie 7 samochodów 14 wizy. Serio to ma pomóc z rozprzestrzenianiem się wirusa? Mam wrażenie, że to chodzi o urzędową przepychankę nie o nasze zdrowie.
Na koniec dodam jeszcze, że u nas w WK urzędnicy pracują w systemie zmianowy, tzn. Łącznie pracuje 4 urzędników przy rejestracji aut, ale obecnie pracują 2 dni 2 panie, potem zmiana pań na kolejne 2 dni….. Nie rozumiem dlaczego tak jest, Panie się po prostu nie wyrabiają, ponieważ codziennie pracują tylko 2, a normalnie jest ich 4.
Pozdrawiam
dolnośląskie 88140 Gniewkowo 9 Urna do złożenia dokumentów i odbiór pozwolenia czasowego po umuwieniu telefonicznym.
dolnośląskie 55200 Oława 5 Sam Pomysł rejestracji jest bardzo kłopotliwy bo utradnia to prowadzenie działalności druga sprawa po co rejstrować auto które stoi i za chwile nowy właściciel znowu będzie musiał rejestrować u siebie. Sytuacja w Oławie jest taka ,że w czasie pandemii działanie wydziału komunikacji było mocno ogranicznone i teraz są zaległosci sytaucja wyglada tak ,że przychodząc do urzędu pare minut po 8 nie ma mowy o uzyskaniu numerka potrzebnego do załatwienia sprawy. Jeszcze na marginesie co z autami uszkodzonymi (nie mówie tylko o powypadkowych ale jest masa innych z uszkodzonym silnikiem czy skrzynia wiadomo ,że czas naprawy jest dłuższy niż 30 dni poza tym jeśli ktoś sprowadza uszkodzone pojazdy i sprzedaje uszkodzone to nie ma możliwości działać legalnie
kujawsko-pomorskie 86160 Warlubie 14 Kolejki w Urzędzie. Brak numerów kolejkowych. Covid 19
kujawsko-pomorskie 86170 Nowe wizyta po uprzednim telefonie
kujawsko-pomorskie 87408 Ciechocin 14 Urna
kujawsko-pomorskie 87800 Włocławek 35 Po umówieniu tel. Czas oczekiwania pięć tygodni
kujawsko-pomorskie 86300 Grudziądz 3 Procedura rejestracji samochodu poprzez urne, czas oczekiwania 2-3 dni.
kujawsko-pomorskie 87811 Fabianki 35 Trzeba stać w kolejce i bez znajomości oraz narażania się na szykana petentów trwa to niejednokrotnie cały dzień.
STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOCŁAWKU.
kujawsko-pomorskie 87100 Torun 30 Urna działa , kontak telefoniczny – linia zajęta czas oczekiwania na telefon na umówienie wizyty ok 1,5 godziny , terminy na rejestracje ok 1 miesiąca .
kujawsko-pomorskie 88100 Inowrocław 1 DZIEŃ – WIZYTA W URZĘDZIE – URNA
2 DZIEŃ TELEFON Z WYDZIAŁU KOMUNIKACJI W CELU USTALENIA DNIA I GODZINY ODBIORU TABLIC ORAZ TYMCZASOWEGO DOWODU REJ
3 LUB 4 DZIEŃ ODBIÓR DOKUMENTÓW
kujawsko-pomorskie 86170 Nowe Wizyta osobista w wydziale komunikacji,otwarte dopiero od 14 stycznia
kujawsko-pomorskie 86302 Grudziądz 31 Urząd jest otwarty. Wszystko załatwiamy w obsłudze klienta po czym papiery trafiają do urny. Odbiór po telefonicznym wezwaniu.
kujawsko-pomorskie 88100 Inowrocław 30 U nas w Inowrocławiu jest urna czas na rej 30dni nie wystarcza .pozdrawiam
kujawsko-pomorskie 88100 Inowrocław 8 urna
kujawsko-pomorskie 87100 Toruń 30 Dokumenty wrzucane są do urn. Możliwość zaginięcia dokumentow od auta a co za tym idzie brak możliwości rejestracji pojazdu. Bardzo długi czas oczekiwania. Około 30dni
kujawsko-pomorskie 88100 Inowrocław 2 urna
lubelskie 22400 Zamość 39 Rejestracja pojazdów dla mieszkańców miasta Zamość odbywa się po telefonicznym umówieniu terminu, na dzień dzisiejszy tj. 08.01.2021 pierwszy wolny termin to 16.02.2021
lubelskie 23300 Janów Lubelski 15 1. Dokumenty trafiają do urny, po czym są odbierane przez urzędnika
2. Urzędnik kontaktuje się telefonicznie po zarejestrowaniu pojazdu i następuje odbiór osobisty dowodu miękkiego
3. Po mniej, więcej 7 dniach od momentu odbioru dowodu miękkiego, do odbioru jest karta pojazdu i twardy dowód.
lubelskie 24105 Baranów 40 Trzeba rezerwować dzień przez internet. Wstawać w nocy po 24 i zaklepać termin jaki to wielka niewiadomą. Porażka ogromną z tym rejestrowaniem w ciągu 30 dni. Ten kto wymyślił to gratulacje baran nie samowity. Dziękuję
lubelskie 22100 Chełm 7 Rejestracja telefoniczna.
lubelskie 23310 Modliborzyce 14 Rejestracja poprzez urnę
lubelskie 23235 Annopol 10 Witam, kolejka jest elektroczniczna, możemy pobrać 1 numerek do 1 pojazdu inaczej zrobi się korek.
lubelskie 21570 Drelów 8 Starostwo w Białej Podlaskiej rejestracja w ciągu 8 dni po wcześniejszej rezerwacji terminu. Rezerwacja terminu osobiście telefonicznie lub przez internet.
lubuskie 66100 Sulechów 20 Wizyta po umówieniu się telefonicznym lub dokumenty do skrzynki podawczej
lubuskie 66415 Klodawa 4 1.urna- komplet dok.do rejestracji
2. Odbior dow. Tymczasowego plus tablice w paczkomacie obok urzedu starostwa
3. Urna – dok.tymczasowy plus ubezpieczenia
4. Odbior stalego dowodu – dlugie oczekiwanie na staly dowod
lubuskie 66100 Sulechów 15 Wizyta po umówieniu się telefonicznie.
lubuskie 65664 Zielona Góra 40 Elektroniczna rejestracja wizyty
lubuskie 66415 Chwalęcice 30 Urna
lubuskie 66218 Lubrza 14 Wydział komunikacji w Świebodzinie:
Rejestracja auta może się odbyć poprzez umówienie się telefonicznie na wizytę w urzędzie. Problem polega na tym, że wydział umawia wizyty tylko na 2 tygodnie do przodu i kolejka jest ciągle zapełniona. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby umówić wizytę w urzędzie.
Jest jeszcze możliwość wysyłki dokumentów kurierem lub pocztą, z tym że ciężko określić kiedy wniosek zostanie rozpatrzony (pierwszeństwo mają osoby umówione na termin w urzędzie).
Podsumowując czas oczekiwania to 14 dni, ale mało prawdopodobne, że uda się to zrobić.
Pozdrawiam
lubuskie 68200 Żary 1 Dzwonię o 8 rano za godzinę jest wolny termin, nieraz na drugi dzień ale to rzadkość,idzie na bieżąco.
lubuskie 67100 Nowa Sól 7 Wizyta po umówieniu się na konkretny dzień.
łódzkie 99150 Grabów 30 Urna
łódzkie 97350 Gorzkowice 35 Kolejka fizyczna , wizyta po umówieniu telefonicznym .
PS. Dla mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest duga propozycja tj. zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu .
łódzkie 97300 Piotrków Trybunalski 34 Dzisiaj (08.01.2021r.) umówiona wizyta na rejestrację na najbliższy termin 11.02.2021r.
łódzkie 97371 Gomulin 37 Wizyta po umówieniu się telefonicznym
łódzkie 98300 Wieluń 4 Urna
łódzkie 97400 Bełchatów 30 Dzwonimy umawiamy termin i tak są kolejki. Czas oczekiwania min 30 dni
łódzkie 98113 Buczek 4 Telefon
łódzkie 99300 Kutno 5 Urna, oczekiwanie na telefon w celu odbioru dokumentów ( w przypadku dużej ilości pojazdów umawiana jest wizyta indywidualna w osobnym pokoju)
łódzkie 95050 Konstantynow Lodzki 30 nie wyrabiaja sie kompletnie w pabianicach,bardzo dlugo trwa rejestracja,jak ktos ma wiecej aut to jest problem,pozdrawiam.
łódzkie 26300 Opoczno 25
łódzkie 91450 Łódź 21 Wydział komunikacji Zgierz
mozliwość przekazania dokumentów do urny czas rejestracji ok 14dni
możliwa elektroniczna kolejka
czas podobny choć to też zależy od okresu czasami nawet 21dni
łódzkie 99300 Kutno 30 Urna
łódzkie 95070 Aleksandrów Łódzki 30 Starostwo Powiatowe w Zgierzu.
– składamy dokumenty do urny, następnie tel. z wydz. kom. i wizyta na konkretną godz.;
– rezerwacje internetowe czasowo (do odwołania) wyłączone;
– trudność z dodzwonieniem się w celu umówienia wizyty w urzędzie.
pozdrawiam
łódzkie 93165 Łódź 15 Elektroniczna kolejka
łódzkie 93165 Łódź 15 Elektroniczna kolejka
łódzkie 98100 Łask 7 Witam wydział komunikacji Łask wizyta po umówieniu się telefonicznie w chwili obecnej czas oczekiwania około tygodnia.
łódzkie 95200 Pabianice 10 Wydział komunikacji w Pabianicach – do dziś wymagają tłumaczeń dokumentów.
Dokumenty wkłada się do urny- gdzie przechodzą kwarantanne. Po 10 dniach roboczych (informacja przekazana przez pracownika na infolinii) odbiór dowodu miękkiego. Czas oczekiwania na dowód twardy standardowy.
łódzkie 97400 Bełchatów 14 Jeden z lepiej funkcjonujących i przyjaznych dla petentów UK. Zawsze odbierają telefon, nie wymagają tłumaczeń. Wizytę umawiamy przez telefon.
łódzkie 95070 Aleksandrów/Łódzki 21 Wydział komunikacji Zgierz funkcjonuje na zasadzie skrzynki podawczej.Czas oczekiwania na rejestrację pojazdu to minimum trzy tygodnie.
łódzkie 97500 Radomsko 3 Kolejka i podanie dokumentow
łódzkie 91140 Łódź 8 Wizyta po rezerwacji na stronie Urzędu po 8 dniach
łódzkie 97561 Stobiecko Szlacheckie Wizyta po umowieniu sie
łódzkie 95080 Tuszyn 14 Wizyta po umówieniu się telefonicznie.
łódzkie 98300 Wielun 14 Urna lub wizyta po umówieniu telefonicznym
małopolskie 33114 Rzuchowa 30 STAROSTWO POWIATOWE W TARNOWIE, URZĄD ZAMKNIĘTY! REJESTRACJA ZDALNA. URNA LUB WYSYŁKA POCZTĄ.
małopolskie 32300 Olkusz Wizyta po umówieniu sie
małopolskie 38307 Sękowa 14 Elektroniczna kolejkai wizyta po umówieniu się telefonicznym
małopolskie 34700 Rabka Zdrój 30 Korzystam z firmy zewnętrznej przy rejestracji, ale tydzień/dwa z ich pośrednictwem.
małopolskie 33300 Nowy Sącz 20 Wizyta po umówieniu się telefonicznym.
małopolskie 34730 Mszana Dolna 2 STAROSTWO POWATOWE W LIMANOWEJ–2DNI–KOLEJKA ELEKTRONICZNA
ODDZIAŁ W MSZANIE DOLNEJ–OD RĘKI
małopolskie 34730 Mszana Dolna 21 ZAKOPANE—7DNI–ELEKTRONICZNIE
MOWY TARG—6DNI–ELEKTRONICZNIE
MYŚLENICE—19DNI–ELEKTRONICZNIE
NOWY SĄCZ STAROSTWO POWIATOWE—21DNI–ELEKTRONICZNIE
małopolskie 32340 Wolbrom 3 Długa kolejka, czasami trzeba przez 3, 4 dni prónować
małopolskie 30722 Kraków 2 Urna
małopolskie 32500 Balin 25 Urna.
małopolskie 31571 Kraków 45 Urna.
małopolskie 32090 Słomniki 2
małopolskie 30377 Kraków
małopolskie 33152 Pogórska Wola 21 Starostwo Powiatowe w Tarnowie od 23 października obsługa petentów za pomoca poczty lub urny.
Dokumenty wrzucane do urny, miękki dowód dostaje kurierem (płace ja) za 3 tygodnie. I kolejne 4 tygodnie czekam na twardy dowód czyli 1,5 miesiąca samochodu nie mogę sprzedać
A Urząd Miasta Tarnowa działa normalnie czyli dzwoni sie rano umawia termin na drugi dzień -niestety ja mogę tylko w starostwie mogę. Dodatkowo klient nie moze zarejestrować w starostwie czasowo bo zamkniete dla petentów
małopolskie 34434 Harklowa 1 Umawianie możliwe telefonicznie lub za pomocą systemu elektronicznej kolejki.Jest też wrzutka.Rejestracja praktycznie na bieżąco ale odbiór dowodu stałego po ok 5 tygodniach .Dokument przesyłany do paczkomatu po kilku tygodniach mimo,że fizycznie w urzedzie jest po ok.14 dniach.Brak możliwości odbioru osobiście.
małopolskie 33156 Skrzyszów 30 URNA
małopolskie 33100 Tarnów 30 Wizyta po umówieniu się
małopolskie 33100 Tarnow 30 Czas oczekiwania kilka tygd na rejestracje
małopolskie 33111 Koszyce Wielkie 14 Urna na dokumenty.
małopolskie 33100 Tarnów 50 Urna,wizyta po umówieniu się telefonicznym
małopolskie 30405 Kraków Witam
Wizyta po umówieniu się telefonicznym
małopolskie 31996 Niepołomice Wydział komunikacji Wieliczka: umawiają na dany termin. Obecnie czas oczekiwania 2-3 dni.
Wydział komunikacji Kraków: dokumenty wrzucamy do urny. 1-2 dni robocze oddzwaniają aby odebrać tablice o danej godzinie.
małopolskie 33152 Pogorska Wola 6 Urzad Miasta Tarnowa rejestracja czas oczekiwania 2 dni.
Starostwo powiatwo Tarnow.rejestracja czas oczekiwania.6 dni roboczych
małopolskie 30410 Kraków 4 Kraków rejestruje po wrzuceniu do urny, czas oczekiwania 3-5 dni. Kraków oddział Węgrzce (Starostwo Powiatowe) dziś dzwoniłem, też wrzucamy do urny i do 3 dni ktoś dzwoni aby przyjść po odbiór.
małopolskie 32100 Proszowice Internetowo i telefonicznie, obecnie system internetowy nie działa ( awaria ) można umówić się tylko przez telefon.
małopolskie 32420 Gdow 7 Możliwość umówienia:
Ominie lub telefonicznie,
Czas oczekiwania do 7 dni
Niestety jeden termin umożliwia rejestracje tylko jednego pojazdu
Samochodów mam kilkanaście wiec muszę zarezerwować kilkanaście terminów i spędzić tydzień w urzędzie. ;(
małopolskie 33131 Łęg Tarnowski 15 Wizyta po umówieniu telefonicznym.
małopolskie 32300 Olkusz 30 czas minimalny w elektroniczna kolejce 14dni po czym brakuje nam jakiegoś papierka i ponowne czekanie 14 dni jeden samochód rejestruje już około 30dni i dalej nie jest zarejestrowany
małopolskie 32590 Libiąż 14 Starostwo w Chrzanowie:
Dokumenty wrzuca się do urny lub umawia przez internet (kolejka). Czas oczekiwania do 14dni.
mazowieckie 05800 Pruszków 14 -rejestracja do trzech samochodów podczas jednej wizyty
-elektroniczna kolejka na stronie starostwa
mazowieckie 00545 Warszawa 40 Wizyta po umówieniu sie telefonicznym ale trzeba dzwonić 3 dni żeby sìę dodzwonić
mazowieckie 26700 Zwoleń 30 Wydział Komunikacji Zwoleń. Dokumenty składane do urny. Odbiór miękkiego i twardego po kontakcie telefonicznym.
mazowieckie 07200 Wyszków 1 rejestracja przez internet
mazowieckie 06300 Przasnysz 31 Elektroniczna kolejka , terminy na ponad 30 dni
mazowieckie 07300 Ostrow Mazowiecka 21 Wizyta poprzez kolejke elektroniczna
mazowieckie 96300 Żyrardów 21 Wizyta po umowieniu sie
mazowieckie 05500 Piaseczno 14 Wydział komunikacji Piaseczno terminy za 2 tygodnie
wydział Góra Kalwaria na drugi dzień
Konstancin Jeziorna na drugi dzień
Lesznowola zapisy za tydzień
mazowieckie 09410 Płock 14 Urzad Komunikacji w Płocku
Sa dwa sposoby pierwszy to umówienie się na rejestrację telefonicznie okres oczekiwania na wizytę trwa dwa trzy tygodnie , lub wrzucenie dokumentów do urny wtedy rejestracja trwa do dwóch tygodni .
mazowieckie 05135 Wieliszew 12 Wydział Komunikacji Legionowo:
– jest elektroniczna kolejka – najbliższy termin 20 stycznia
– można także przyjść bez umawiania się czekając w kolejce na zewnątrz budynku.
mazowieckie 02180 Warszawa 25 jest tragedia.
mazowieckie 05800 Pruszków 21 Kolejka elektroniczna
mazowieckie 08110 Siedlce 14 kolejka normalnie w urzędzie na żywo
14 dni miękki dowód plus następne 30 dni na twardy dowód.
45 dni zablokowana sprzedaż.
mazowieckie 06440 Gąsocin 2 Samochody sprowadzane mogą być umawiane na wizytę telefonicznie lub przez internet oraz wrzut do urny ten ostatni jest najszybszy wrzucamy i rejestracja trwa 1-2dni
Po kontakcie telefonicznym rejestracje Polskie maja dłuższy czas oczekiwania.
Jeden numerek upoważnia do załatwienia jednej sprawy
mazowieckie 08455 Garwolin 1 Kolejka osobiście w urzędzie bez umawianie sie
mazowieckie 05300 Mińsk Mazowiecki 21 Do końca roku było trudno zaklepać termin na „za miesiąc” teraz ( W styczniu ) miejsca można rezerwować na „za tydzień” – 5 stycznia złapałem jeden jedyny termin na 13 stycznia. Można też złożyć dokumenty na biurze podawczy – oczekiwanie ok 3 tygodni. Odbiór twardego dowodu po ok 23 tygodniach. To dane z początku stycznia, w listopadzie rejestracja samochodu zajęła mi dwa miesiące. Od czekania na wolny termin do odbioru dowodu.
mazowieckie 8140 Mordy 14 Starostwo Powiatowe w Siedlcach, wrzuca sie dokumenty do urny.
mazowieckie 8103 Nowe Iganie Ul Bema 4a 10 Urna
mazowieckie 8103 Nowe Iganie Ul Bema 4a 10 Urna
mazowieckie 8420 Miastków Koscielny 3 W Garwolinie trzeba się umówić na konkretny dzień i później pobrać numerek
mazowieckie 6400 Ciechanów 14 urna ok 3 dni
elektroniczna ok 2 tygodni
mazowieckie 26600 Radom 5 Wizyta po umówieniu się telefonicznym
mazowieckie 26600 Radom 5 WIZYTA PO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
mazowieckie 96500 Sochaczew 1 Elektroniczna kolejka – wystarczy postać w kolejce i w ciągu dnia auto zarejestrowane
mazowieckie 9100 Płońsk 1 Na ta chwile to jest 11 stycznia rejestracja pojazdów sprowadzonych odbywa się płynnie.Jeżeli chcemy o zapisy internetowe to na 7 dni możliwych wszystkie są zajęte.Dopiero najgorsze nadejdzie jak trzeba będzie rejestrować pojazdy sprowadzone po 1 stycznia 2021.Jeszcze niedawno Płońsk słynął z ludzi stojących od 1 w nocy żeby zarejestrować pojazd.
mazowieckie 8440 Lipówki 0 Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Garwolinie:
Rejestracja pojazdu odbywa się poprzez elektroniczny kolejkomat.
Codziennie rano na 1-2 godziny przed otwarciem Starostwa ustawia się kolejka do kolejkomatu. Często petentów jest tak wielu, że osoby z końca kolejki nie otrzymają numerka do rejestracji. Następnego dnia można ponowić próbę rejestracji. Jeśli ma się pecha, można kilka dni stać rano w kolejce po numerek do rejestracji.
mazowieckie 26505 Orońsko Powiat Szydłowiecki tylko urna
mazowieckie 8200 Łosice 7 2-3 dni na złożenie dokumentów, kolejne 2-4 dni oczekiwanie na rejestrację. ogólnie sytuacja się poprawia. Bardzo długo trzeba czekać na odbiór twardego dowodu i karty ale pewnie to wszędzie tak samo.
opolskie 47225 Kędzierzyn-Koźle 14 umawianie telefoniczne lub internetowe, oczekiwanie 10-14 dni
opolskie 46045 Kotórz Wielki 21 Okres w Opolu na rejestracje 3 tyg, wymiana na twardy dowód następne 2-3 tygodnie
opolskie 48250 Głogówek 30 Wizyta po umówieniu telefonicznym
Terminy wizyty około miesiąca.
Miasto KĘDZIERZYN-KOŹLE.
Miasto Opole podobnie.
opolskie 46100 Namyslow 5 Termin wizyty uzgadniany telefonicznie
opolskie 46375 Dobrodzien 0 WYDZIAŁ KOMUNIKACJI OLESNO
ZGŁOSZENIE CHĘCI REJESTRACJI PRZEZ DOMOFON W STAROSTWIE I OCZEKIWANIE W KOLEJCE NA REJESTRACJE.
opolskie 48100 Głubczyce 26 Dziś (08.01.21r.) klienci którzy kupili od nas auto osobowe dostali termin w WK Glubczyce na 04.02.21r. Czyli praktycznie miesiąc. Pozdrawiam
opolskie 46300 Olesno 1 Elektroniczna kolejka w czasie przed pan demicznym. Obecnie kolejka pod drzwiami urzędu.
opolskie 47100 Dziewkowice 5 STAROSTWO OTWARTE,ALE WPUSZCZAJA TYLKO 5 OSOB DO SRODKA ,RESZTA STOI NA DWORZE I MARZNIE,OSTATNIO POSZEDLEM DO STAROSTWA O 10 GODZ A WYSZEDLEM 14.30,POL DNIA STRACONE,A TO BYLEM TYLKO ZLOZYC DOKUMENTY,ZA TRZY DNI PANI UMOWILA MNIE NA TERMIN ODBIORU TABLIC I DOKUMENTOW,TO ZNOWU GODZINA,jestem za tym by osoby handlujace autami z zagranicy tylko zglaszaly nabycie i sprzedaz,a klient indywidualny rejestrowal samochod w ciagu 30 dni od sprowadzenia,
opolskie 48303 Nysa 14 Urna
opolskie 48388 Lipniki Wydział komunikacji w Nysie – urna i oczekiwanie na telefon.
podkarpackie 35604 Rzeszów 0 W Rzeszowie rejestracja na bieżąco 25 minut do tego punkty w 4 największych galeriach handlowych pomimo że galerie zamknięte punkty obsługi mieszkańców otwarte wszystko sprawnie nawet w soboty do godziny 18 czynne
podkarpackie 39400 Tarnobrzeg Sandomierz – urna 3-4 tygodnie
Stalowa Wola elektroniczna kolejka
podkarpackie 39400 Tarnobrzeg Wizyta bez umawiania
podkarpackie 39400 Tarnobrzeg 2 Kolejka. Numerek do wybrania i długie oczekiwanie
podkarpackie 39400 Tarnobrzeg
podkarpackie 37600 Lubaczów 30 Umuwienie rezerwacja terminu przez Internet najbliższe terminy przez czas Covid 4 tygodnie tak samo odbiór dowodu rejestracyjnego
podkarpackie 37200 Przeworsk Internetowa rejestracja terminu na konkretny dzień i godzinę.
podkarpackie 39410 Grębów Urna
podkarpackie 36100 Kolbuszowa 0 Kolejka, bez problemu można zarejestrować w ciągu jednego dnia
podkarpackie 39100 Ropczyce Rejestracja przebiega w miarę płynnie , po kilka osób w kolejce . Dwie osoby przy okienku przyjmuje , miasteczko około 20 tys ludności .
podkarpackie 39400 Tarnobrzeg 1 Normalna wizyta.
podkarpackie 39200 Dębica 30
podkarpackie 38420 Korczyna 1 W Krośnie gdzie rejestruje pojazdy działa to na zasadzie tradycyjnej kolejki do urzędnika tylko że kolejka stoi na świeżym powietrzu. Istnieje też możliwość załatwienia sprawy przez urnę, ale każdy woli bezpośrednio postać i załatwić swoją sorawe
podkarpackie 38700 Ustrzyki Dolne Wizyta po tel umówieniu. Termin Ok 3-4 tygodnie
podkarpackie 37700 Przemyśl 1 wizyta po umówieniu się telefonicznym
podkarpackie 39300 Mielec 10 elektroniczna kolejka, rejestracja odbywa się w ciągu 10 dni, kiepska obsługa, odnosi się wrażenie że pandemia jest im na rękę
podkarpackie 39300 Mielec 10 elektroniczna kolejka, rejestracja odbywa się w ciągu 10 dni, kiepska obsługa, odnosi się wrażenie że pandemia jest im na rękę
podkarpackie 38420 Kombornia 1 Pobieramy rano numerek czekamy,i w ciągu jednego dnia przy odrobinie cierpliwości pojazd rejstrujemy.
podkarpackie 39200 Debica
podkarpackie 38200 Jasło 4 1 Urna
podkarpackie 39400 Tarnobrzeg 1 W Tarnobrzegu wizyta i rejestracja od ręki
podlaskie 18400 Łomża 30 Wydział komunikacji w mieście Łomża Stary Rynek 14
18-400 Łomża trzeba przyjść z rana i czekać w kolejce (5:00)
Wydział Komunikacji Gminny
ul. Szosa Zambrowska 1/27 pok. nr 101 zapisy na 3/4tygodnie
podlaskie 15635 Klepacze 30 Procedura: umawianie telefonicznie wizyty na konkretny dzień i godzinę, wizyta osobista w wyznaczonym terminie. Można zarejestrować więcej aut niż jedno albe nie zapytałem czy jest maksymalna liczba. Jest system kolejkowy ale obecznie nie widać żadnych wolnych terminów do końca 2021 roku. Można również napisąc maila jak się zwolni termin to wrzucają, informacje sprawdzane dnia 5.01.2021, Pani z informacji proponowała 4.02.2021 pierwsy wolny termin.
podlaskie 16400 Suwałki 30 Procedura rejestracji – elektroniczna kolejka, czasami można zajść do urzędu z marszu i w między czasie da się coś załatwić.
podlaskie 15591 Białystok 30 Można się umówić przez e kolejkę na za miesiąc lub około miesiąca , wizyta bez umawiania nie możliwa , telefonowanie cały dzień do skutku jak się uda dodzwonić to termin około za 3-4 tygodnie nie szybciej .
podlaskie 15396 Białystok 14 Wizyta po umówieniu się telefonicznym
pomorskie 80807 Gdańsk 40 Pierwszy dostępny termin 7 stycznia to druga połowa lutego w Urzędzie przy ul. Milskiego, Urząd z ulicy Partzantów jest przenoszony i nie będzie pracował.
pomorskie 81006 Gdynia 32 Rejestracja po umówieniu wizyty. Termin wizyty ponad 30dni
pomorskie 84239 Bolszewo 30 Trzeba umówić się po przez wcześniej zarezerwowany termin który można tylko raz w tygodniu (piątek) zarezerwować, kolejka jest na zewnątrz budynku do tego na termin czeka się średnio 2 do 4 tygodni.
pomorskie 81035 Gdynia 30 Wydział komunikacji w Gdyni. Procedury rejestracji są dwie. Wizyta w urzędzie po wcześniejszym umówieniu się przez telefon lub wrzutka na dokumenty.
W przypadku pierwszej formy czas oczekiwania od 7 do 14 dni. Wrzutka nawet do 30 dni. Ciekawe jest również to że Urząd który wcześniej działał do godziny 18 w czasie koronawirusa skrócił godziny urzędowania do godziny 16.
pomorskie 81108 Gdynia 30 Urząd miasta Gdynia. Na dzień 4.01.2020r informacja przez telefon – brak terminów na styczeń. Jedyna opcja to być przy komputerze o 7:00 w poniedziałek bo wtedy „zerują” się terminy na aktualny tydzień. Realia są takie że o 7:10 już niema miejsc na dany tydzień bo jest tyle interesantów i terminy w tak krótkim czasie się wyczerpują. Żeby było można w poniedziałek o 7:00 zabukować termin trzeba mieć kartę mieszkańca – bez tego niema możliwości. Podsumowując jeżeli nie masz karty, nie możesz być przy komputerze w poniedziałek o 7:00 i nie masz na tyle dużo szczęścia że zdążysz w te 10 minut – nie zarejestrujesz samochodu.
pomorskie 76200 Słupsk 16 Urzad Miejski w Słupsku -urna 2 dni lub oczekiwanie w kolejce 6h, Starostwo Powiatowe -zapisy telefoniczne 16 dni czas oczekiwania na rejestracje.
pomorskie 89600 Chojnice 2 Umawiamy się telefonicznie na wizytę z dnia na dzień.Pani w okienku sprawdza dokumenty,następnego dnia odbiór tablic.Covid dobrze wpłynął na wydział komunikacji w Chojnicach przed pandemią kolejki na 2-3 tygodnie.Rejestracja samochodów sprowadzonych UE to jakaś pomyłka,zgłoszenie jeszcze do zaakceptowania choć nie wiem po co to komu skoro auta i tak zgłaszam do KAS.
śląskie 42209 Częstochowa 30 Rejestracja bardzo ciężka.
Kontakt telefoniczny bardzo słaby.
Wyrejestrowanie pojazdu tylko listownie.
Wszystko listownie im odpowiada.
Nie można wyrejestrować osobiście.
śląskie 43430 Pogórze 14 Mega długa kolejka. Brak wolnych terminów rezerwacji internetowej. Zatejestrujesz po znajomości
śląskie 42350 Koziegłówki 30 Wydział komunikacji Myszków. Wizyta po umówieniu się czas oczekiwania około 1 miesiąca.
śląskie 41218 Sosnowiec Elektroniczna kolejka lub umowienie się telefonicznie
śląskie 44100 Gliwice W Gliwicach rejestruje się w dwóch miejscach.
1 w UM i tu trzeba odstać swoje pod urzędem (tak, na dworze) ale załatwi się to raczej tego samego dnia — ale tylko max 2 sprawy na jednym numerku, jak chcesz więcej to wracasz do kolejki
2. w delegaturze przy ul Jasnej jest system kolejkowy elektroniczny, o północy trzeba polować na godzinę na datę za dwa tygodnie. Można załatwić max 1 sprawę.
Jest tam chyba jeszcze opcja klienta zbiorowego – czyli dla firm rejestrujących ale nie wiem do końca jak to działa. Nie miałam takiej potrzeby.
Uwaga wiem jeszcze jak to wygląda w Starostwie w Oświęcimiu. Tam rezerwacja telefoniczna – na rejestrację czeka się ok 2 dni, ale na odbiór o dziwo ponad tydzień.
śląskie 42470 Siewierz 2 Wizyta po umówieniu się telefonicznym
śląskie 41922 Radzionków 2 Tarnowskie Góry pracują na zasadzie urny, od wrzucenia do telefonu o odbiorze dokumentów w większości wypadków 24-48 h. Nie ma możliwości rezerwacji kolejki elektronicznej.
W niedzielę miałem klienta z powiatu zawierciańskiego, w poniedziałek był po odbiór samochodu, więc rejestracja chyba w tym samym dniu się odbyła.
śląskie 34300 Żywiec 14 Elektroniczna kolejka (istnieje też możliwość umówienia się przez telefon).
śląskie 43100 Tychy 1 Wizyta
śląskie 42280 Częstochowa 14 Wizyta po telefonicznym umówieniu się.
śląskie 42700 Lubliniec 15 Wydział Komunikacji w Lublincu działa na zasadzie umówienia się na konkterny termin bądź czekanie w długiej kojejce. W pierszym przypadku na umówioną wizytę trzeba czekać ok. 2 tygodni.
Obowiązek rejestracji pojazdu w ciągu 30 dni od daty sprowadzenia samochodu na terytorium Polski jest dużym problemem. Gdy konieczna jest naprawa bądź lakierowanie samochodu, sam czas na termin u lakiernika przekracza 30 dni co już wiąże się z niedotrzymaniem obowiązku zarejestrowania pojazdu.
śląskie 42280 Częstochowa Wizyta po umówieniu się telefonicznym
śląskie 43300 Bielsko Biała 21 Starostwo Bielsko Biała 3tygodnie Ratusz Bielsko Biała 4tygodnie umowiona wizyta przez internet lub umawianie telefoniczne na termin
śląskie 34370 Rajcza 21 Wydział komunikacji w Żywcu. Dziś tj. 08.01.21 nie ma żadnego miejsca kolejkowego do rejestracji pojazdu do końca stycznia. Kolejkę można zająć tylko w systemie elektronicznym. Podobno da się umówić telefonicznie, ale żeby się dodzwonić to są nikłe szanse.
śląskie 41300 Dąbrowa Górnicza 7 Paczkomaty, elektroniczny kalendarz
śląskie 41500 Chorzów 12 elektroniczna kolejka, kolejka klasyczna
śląskie 44210 Rybnik 21 RYBNIK – URNA, BRAK PEWNOŚCI REJESTRACJI W OKREŚLONYM TERMINIE, WG TELEFONICZNEGO ZAPEWNIENIA URZĘDNICZKI – OKRES OCZEKIWANIA TO OK. 3 TYGODNIE.
MOŻLIWOŚĆ UMÓWIENIA PRZEZ INTERNET NA KONKRETNY TERMIN – NAJBLIŻSZY WOLNY TERMIN TO POCZĄTEK MARCA!
śląskie 43300 Bielsko-Biała Elektroniczna kolejka ,
śląskie 43424 Drogomyśl 30 Elektroniczna rejestracja do 23 stycznia brak wolnych terminów. Później się nie da zarejestrować.
śląskie 44240 Żory 10 Elektroniczny system kolejkowy, umawiamy z strony www
śląskie 42510 Wojkowice Kościelne 12 Wydział komunikacji w Będzinie, wymaga wcześniejszego umówienia się telefonicznego. Możliwe jest zarejestrowanie tylko jedno pojazdu na raz, co przy handlu pojazdami oznacza że musiałbym chyba zatrudnić dodatkowego pracownika zajmującego się tylko rejestracjami.
śląskie 41260 Sławków 8 Trzeba zadzwonić i umówić się na termin
śląskie 41303 Dąbrowa Górnicza 9 Wydział Komunikacji Będzin umawia na konkretny dzień i godzinę, maksymalnie można mieć ze sobą 2 sztuki. Wszystko co powyżej do urny. Raz wrzuciłem do urny i ktoś odezwał się po 6 dniach, że bierze się za rejestrację dokumentów ze skrzynki podawczej.
śląskie 41260 Sławków Kolejka
śląskie 44270 Rybnik 57 Konieczne jest umówienie się na termin wizyty w urzędzie. Można to zrobić telefonicznie lub przez internat. Wejść do wydziału komunikacji bez wcześniejszej rezerwacji terminu nie można , wydział jest zamknięty dla interesantów bez umówionego terminu. Można również pozostawić dokumenty w skrzynce podawczej i czekać na zarejestrowanie samochodu – pani przez telefon nie potrafiła określić czasu ile to może trwać.
Na dzień 11.01.2021 najbliższy wolny termin wypada na dzień 09.03.2021.
śląskie 42400 Zawiercie 25 Elektroniczna kolejka
śląskie 42200 Częstochowa 5 Umawiay się telefonicznie,
Na dzień dzisiejszy czas oczekiwania kilka dni
śląskie 42200 Częstochowa 20 Starostwo Powiatowe w Częstochowie
w dniu 12-01-2021 wizyta umówiona telefonicznie na 02-02-2021
śląskie 44240 Żory 14 W Żorach system kolejkowy
wpisanie się w kolejkę po przez stronę internetową miasta
czas oczekiwania 14 dni
śląskie 42202 Częstochowa 2 Rejestracja na bieżąco
świętokrzyskie 27500 Opatów 8 Kolejka
świętokrzyskie 28200 Staszów 21 Staszów woj. Świętokrzyskie.
Dokumenty wrzucamy do urny. Czas oczekiwania na rejestrację od wrzucenia to 2-3tyg – infornacja z wydziału komunikacji
świętokrzyskie 26020 Chmielnik 10 Wizyta trzeba umocnić przez Internet na daną godzinę
Jest trudno bywa że próbuje się tydzień
A jeszcze gorzej z odbiorem jest tylko 6 numer na dany dzień trzeba próbować nawet 10 dni i to jest często za mało
Pozdrawiam
świętokrzyskie 27400 Ostrowiec 18 Wizyta po umówieniu się telefonicznie
świętokrzyskie 27400 Ostrowiec Świętokrzyski 21 Samochody osobowe rejestruje się po umówieniu telefonicznym.
świętokrzyskie 25637 Kielce 30 Urna, brak możliwości dodzwonienia się celem ustalenia terminu rejestracji…. jest to niemożliwe
świętokrzyskie 26021 Kielce 3 Elektroniczna kolejka
świętokrzyskie 28230 Połaniec 21 Urna
świętokrzyskie 26004 Bieliny 30 Obecnie nie ma możliwości zarejestrowania nawet jednego auta brak wolnych terminów brak kontaktu telefonicznego.Prubuje się dodzwonić ok 10dni bez skutku .Może gdzy szczęście dopisze ,sytuacja z chora zarejestrowanie auta jest niemożliwe.
świętokrzyskie 28200 Staszów 14 W Staszowskim wydziale komunikacji wszystkie dokumenty również wnioski o rejestracje przechodzą przez urne proces rejestracji trwa od tygodnia do dwóch. Normalne funkcjonowanie jest bardzo utrudnione panującą pandemią. Proszę o rozwiązanie tego problemu
świętokrzyskie 26065 Kielce Starostwo Kielce wizyta po umówieniu tel przez 3 dni nawet się nie dodzwoniłem
Sprzedaje głównie pojazdy uszkodzone,bez bad tech więc jak zarejestrowac?
świętokrzyskie 27400 Ostrowiec Sw 20 umowienie telefoniczne
świętokrzyskie 27641 Obrazów 10 Sandomierz-urna od 3 do 10dni
Tylko jak wszyscy będziemy rejestrować pod przymusem auta to ten czas się wydłuży do ponad miesiąca.
świętokrzyskie 27400 Ostrowiec Świętokrzyski 30 Wizyta po umówieniu telefonicznym
świętokrzyskie 27400 Ostrowiec Świętokrzyski 14 Rezerwacja terminu telefoniczną czas oczekiwania ok 14 dni
świętokrzyskie 28200 Staszów 21 urna
świętokrzyskie 27400 Ostrowiec Świętokrzyski 10 Wizyta po umówieniu się
świętokrzyskie 25640 Kielce 14 Wizyta po umówieniu się telefonicznym. Trzeba dzwonić około 2 tygodni żeby się dodzwonić.
świętokrzyskie 26212 Smyków Wizyta po umówieniu się telefonicznym
świętokrzyskie 28100 Busko Zdrój 3 Wizyta po umówieniu się telefonicznym
świętokrzyskie 26021 Daleszyce 3 Witam. Rejestrację możemy umówić przez internet na stronie wydziału komunikacji lecz tam jest informacja że nie ma wolnych miejsc przez najbliższe dwa miesiące. Można też telefonicznie i może się udać umówić na następny dzień. Z tym że dodzwonić się do wydziału komunikacji jest problem. Ja osobiście próbowałem przez trzy dni.
Jeśli już się nam udało zarejestrować auto to dostajemy tz. Miękki dowód na którym nie możemy sprzedać pojazdu musimy czekać na twardy dowód około cztery tygodnie i znów się dodzwonić. Kilka dni potrwa. Po czym umawiamy się po odbiór dowodu. Możemy w końcu sprzedać pojazd. Po około 6 tygodnach od przywiezienia do kraju. Biorąc pod uwagę że większość z nas przywozi po kilkadziesiąt aut rocznie nie mogę sobie wyobrazić jak dalej funkcjonować.
warmińsko-mazurskie 13200 Działdowo 21 Działdowo wydział komunikacji kolejki po 2 tygodnie
Nizdzica 13100 czas oczekiwania 3 tygidbie
warmińsko-mazurskie 11612 Gizycko 8 Wizyta po umówieniu telefonicznym.
Wydział Komunikacji W Giżycku.
warmińsko-mazurskie 10699 Olsztyn 14 Elektronicznie
warmińsko-mazurskie 82300 Elbląg 12 Starostwo powiatowe Elbląg ,W wydziale komunikacji – w wejściu Dokumenty składamy do skrzynki i czas oczekiwania około 10-12 dni roboczych na rejestrację
warmińsko-mazurskie 10686 Olsztyn 6 Wizyta po elektornicznej rezerwacji kolejki.
warmińsko-mazurskie 11400 Kętrzyn 30 W Kętrzynie wszystko działa bez zarzutu. Rejestracja załatwiana jest od ręki. Można też zarezerwować termin online.
Moje zgłoszenie dotyczy Wydziału Komunikacji w Mrągowie. Mam sporo klientów z powiatu mrągowskiego. Na tę chwilę sprawę załatwiam tak, że klienci czasowo rejestrują pojazd w Kętrzynie.
Termin w Mrągowie można zarezerwować tylko online, nie można przyjść do urzędu ot tak z ulicy. Na styczeń brak terminów do rezerwacji. Otrzymałam informację z Wydziału Komunikacji, że raz na dobę system jest aktualizowany i wtedy jest szansa, że jakiś termin pojawi się. Ewentualnie można wysłać dokumenty do rejestracji pocztą.
warmińsko-mazurskie 11400 Kętrzyn 11 Elektroniczna kolejka
wielkopolskie 62510 Konin 14 W Koninie ok 14 dni. Umawiamy się przez telefon na konkretną godzinę i jedziemy z dokumentami.
wielkopolskie 63400 Ostrow Wielkopolski 3 Elektroniczna kolejka
wielkopolskie 64800 Chodzież Wydział pracuje na maksymalnych obrotach, natomiast natłok spraw nie pozwala na załatwienie spraw rejestracyjnych sprawnie. Przerejestrowanie pojazdu, odbiór dowodu stałego odkładane jest na późniejszy termin.
wielkopolskie 63410 Ostrów Wielkopolski 2 Wydział funkcjonuje jak przed pandemia z tym, że jest mniej czynnych stanowisk pracy WK
wielkopolskie 64915 Jastrowie 3 Umowieniu sie telefonie
wielkopolskie 63500 Ostrzeszów 15 Rejestracja telefoniczna
Rejestracja internetowa
wielkopolskie 62040 Puszczykowo 20 Powiat poznański miejscowość Stęszew wolny termin umówienia się na wizytę dopierano na koniec miesiąca. Ale można przyjść rano, odstać w kolejce i może się udać. TYLKO CO NA TO WIRUS !?
wielkopolskie 62230 Witkowo 14 Rejestracja pojazdów,termin umawiany na telefon ok 2-3 tyg.w zależności od liczby oczekujących na rej.
wielkopolskie 64920 Piła 60 Elektroniczna kolejka na 2,3 tygodnie wszystko zarezerwowane, oraz kolejka standardowa czekanie od 4 do 5 godzin dziennie na dworze jaka jest pogoda i traktowanie godności ludzkiej.
wielkopolskie 62580 Grodziec 21 Wizyta po umówieniu się telefonicznie bądź elektronicznie
wielkopolskie 77400 Złotów 10 Po umówieniu telefonicznym
wielkopolskie 63200 Jarocin 30 Możliwość rejestracji tylko przez firmę zajmującą się rejestracja gdyż stoją w kolejkach od 5 rano i wykorzystują wszystkie dostępne numery.
wielkopolskie 63400 Topola Mała 1 Urząd komunikacji w Ostrowie Wlkp działa bez zarzutów. Auta są rejestrowane. Ale nie wyobrażam sobie rejestracji wszystkich samochodów które sprowadzam. Po pierwsze auta sprowadzam uszkodzone i je takie sprzedaje dalej niektóre sprzedaje po 2-3 daniach ale są też takie które sprzedaje po 2-3 miesiącach na wszystkie auta wystawiam fakturę marże i je opłacam tz akcyzę płacę odrazu po sprowadzeniu. Dla mnie nie ma możliwości działania w inny sposób. No i teraz przychodzi styczeń 2021r. Wszystko trzeba zmienić nie płacę już akcyzy obrazu czekam na klienta aż on kupi i w dniu wystawienia faktury zgłaszam akcyze i wtedy klient ma 30 dni na naprawę i rejestrację auta. No i co . Oczywiście że nie zdąży No bo jak przecież auto ma uszkodzone. Ja muszę kombinować jak za czasów PRL-U ZNÓW SIE COFAMY. JAK KIEDYŚ ze „składakami”. Polska to chory kraj. Tu nie może być normalnie tylko zawsze pod górkę.
wielkopolskie 63900 Rawicz Po elektronicznej rejestracji czas oczekiwania około 2 tygodni ,jeśli pójdziesz bez rejestracji z ulicy to minimum 3 godziny czekania w tym samym dniu lub następnym.
wielkopolskie 63600 Kępno
wielkopolskie 62200 Gniezno 11 Wizyta po umówieniu telefonicznym (jeśli ten telefon ktoś w końcu odbierze). 11 dni oczekiwania na rejestrację, to w zasadzie ponad miesiąc kiedy odbierze się kartę pojadu i stały dowód rejestracyjny to zdecydowanie za długo.
wielkopolskie 63600 Kepno 12 Wizyta po umówieniu telefonicznym możliwość rejestracji tylko jednego auta
wielkopolskie 63800 Gostyń 10 wizyta po wcześniejszym umówieniu elektronicznym termin : okóło 10 dni.
wielkopolskie 63000 Środa Wielkopolska 1 Obsługa przez okno budynku, rejestracja pojazdu sprowadzonego z dnia na dzień
wielkopolskie 64400 Międzychód 20 Wizyta po umówieniu się telefonicznym
wielkopolskie 62052 Komorniki Przez firmę zajmująca się rejestracja aut
wielkopolskie 62200 Gniezno 35 Na rejestrację pojazdu umawiamy się telefonicznie. Czas oczekiwania na wizytę wynosi 30-35 dni
wielkopolskie 63600 Kepno 18 Dzisiaj znowu dzwoniłem umówić się na następną rejestracje bo nie mogę jednorazowo zarejestrować więcej jak jedno auto i tak sobie dzwonię co dzień i umawiam się na jedną wizytę teraz mogę przenieść firmę do wydziału komunikacji bo tam będę spędzał więcej czasu
wielkopolskie 63400 Ostrów Wielkopolski 15 Urząd czynny dla interesantów aby zarejestrować pojazd (na początku pandemii w kwietniu była urna na dokumenty), jednak żeby to załatwić trzeba być wcześnie rano przed 7 lub mieć szczęście i jeszcze nie zawsze uda się to załatwić tego dnia. Czynne jest 50 % stanowisk obsługi. Wizyta po umówieniu się internetowo na dzień 12 stycznia dostępna jest dopiero na 27 stycznia, czyli czas oczekiwania na rejestrację wynosi ponad 2 tygodnie.
zachodniopomorskie 73110 Stargard 1 Zalezy od dnia.Rejestracja po numerek przez stronę lub telefonicznie.Numerki wydawane dzień wcześniej lub tego samego dnia.Trzeba rano dzwonić i próbować.
zachodniopomorskie 73200 Choszczno 14 Umawianie sie online
zachodniopomorskie 72112 Goleniów 30 Elektroniczna kolejka
zachodniopomorskie 74100 Gryfino 14 Elektroniczna kolejka. Mozna zalatwic tylko jedna sprawe
zachodniopomorskie 74107 Radziszewo 35 Moja firma podlega pod powiatowy wydział komunikacji w Gryfinie i tam rejestracja odbywa się prawie na bieżąco. Natomiast mam sporo klientów z większego miasta, tj. Szczecin i tam już jest duży problem – oczekiwanie na rejestrację między 25 a 35 dni.
zachodniopomorskie 71126 Szczecin Elektroniczna kolejka

5 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry,

  bardzo dobra inicjatywa stowarzyszenia, to jak by przebudzenie z letargu bezczynności stowarzyszenia. Bardzo dobrze.

 2. Ktoś weryfikował tą listę ?
  Nie ma wydziału komunikacji w 84-239 Bolszewo – jest to wieś. Najbliższy WK to 84-200 Wejherowo a na rejestrację czeka się od 1 dnia (urna bądź umawianie się przez www) do max 7 dni (umówienie się na wizytę przez www).
  W WK Gdynia można zarejestrować pojazd w 7 dni a nie ponad 30!
  W WK Sopot, Puck, Kartuzy, Kościerzyna – czas oczekiwania już od 1 dnia

 3. Bzdury… Daleszyce? W tej miejscowości nie rejestruje się pojazdów. Chmielnik max 5 dni oczekiwania i to rzadko. Zazwyczaj na bieżąco. Starostwo Kielce – główna siedzibą, czas oczekiwania od 1 do 10 dni. Kolejki są, ale głównie dlatego, że ponad 40% osób nie przychodzi na umówiony termin lub nie posiada kompletu dokumentów. Polski autohandel – przyłóżcie się trochę, bo wasze dane nijak mają się do rzeczywistości.

  • Droga Pani Aniu,
   Dane dotyczące kolejek w Wydziałach Komunikacji to odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Po pierwsze dotyczą czasu przeszłego. Po drugi zostały podane przez ludzi z różnych stron Polski.
   Jeżeli nawet dane, które Pani podaje czyli 5 czy 10 nawet dni trzeba czekać na wizytę w Wydziale Komunikacji, to nadal jest to dalekie od normalności.
   Rząd nakłada na obywateli obowiązki i to Rząd powinien zadbać o to żeby obywatele mogli w prosty sposób i bez nadmiernej uciążliwości je załatwić.
   Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie przez Rząd kar za nierejestrowanie pojazdów i niezgłaszanie nabycia i zbycia w ciągu 30 dni spowodowało napływ ogromnej ilości spraw do WK. Wiemy również, że WK nie zostały do tego przygotowane przez Rząd bo w ustawie nakładającej te kary niebyło nawet Oceny Skutków Regulacji z której jasno by wynikało, że po nałożeniu sankcji karnych liczba spraw ogromnie wzrośnie i trzeba będzie zapewnić od kilku do kilkunastu nowych stanowisk i pracowników w każdym Wydziale Komunikacji. Do tego nie trzeba wielkich obliczeń. Z informacji od Ministerstwa Infrastruktury wiem, że transakcji kupna=sprzedaży wewnątrz Polski jest około 3.000.000 rocznie.
   Z każdą z nich wiąże się konieczność zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu czyli oznacza to 6.000.000 operacji, których do tej pory większość ludzi nie robiło.
   Dodatkowo dochodzą auta sprowadzone do Polski które trzeba zarejestrować, odebrać dowód rejestracyjny i zgłosić ich sprzedaż. Przy 800.000 samochodów sprowadzanych rocznie oznacza to 2.400.000 operacji. Razem 8.400.000 operacji.
   Jeżeli założymy mega optymistyczny wariant, w którym:
   – 50% tych operacji było wykonywanych do tej pory (moim zdaniem realnie było max 25%),
   – rejestracja pojazdu sprowadzonego zajmuje 20 minut,
   – zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu zajmuje pracownikowi WK 5 minut.
   – pracownicy WK pracują non stop przez 8 godzin dziennie.
   To oznacza dodatkowe:
   – 370.000 godzin pracy
   – 2026 nowych pracowników i stanowisk pracy

   W związku z powyższym, moim zdaniem, jeżeli nie zostaną zmienione przepisy to system rejestracji pojazdów musi się zawalić. To tylko kwestia czasu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."

Zaproszenie na spotkanie robocze FORS i PolskiAutoHandel

Szanowni Państwo, W porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów...

SKO umarza kary za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Mamy Sukces z SKO! Zapoznajcie się z orzeczeniem i argumentami.

Odwołanie od kar za sprzedaż pojazdu sprowadzonego przed rejestracją.

Jeżeli dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na Ciebie za sprzedaż samochodu sprowadzonego przed jego zarejestrowaniem, możesz skorzystać z Pomocy radcy prawnego Pawła Tuzinka.