0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Relacja z III Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej przez FORS.

Data:

W dniach 1-3 października 2018 r odbyła się zorganizowana przez FORS III Międzynarodowa konferencja Recykling pojazdów w kraju i na świecie, połączona z obchodami 20 lecia Stowarzyszenia. Temat przewodni tegorocznej edycji to: „Razem przeciwko szarej strefie”.

Udział w konferencji wzięło ponad 230 osób, w tym wielu zagranicznych gości z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Czech i wielu innych państw. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Polskiego Sejmu i Senatu, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Środowiska, GIOŚ, WIOŚ oraz organizacji branżowych. PolskiAutohandel.pl i StowarzyszenieKomisów.pl reprezentował prezes Maciej Szymajda.

W pierwszym dniu konferencji uczestnicy zwiedzali Stację Demontażu Pojazdów firmy AMBIT Sp. z o.o. w Łochowie.

  

Po zwiedzeniu stacji, wszyscy zgromadzeni mogli zapoznać się najnowszym sprzętem wykorzystywanych w stacjach demontażu pojazdów oraz obejrzeć prezentację jego możliwości.

  

Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się biesiada integracyjna.

 

   

2 października 2018 roku w Warszawski HOTEL NOVOTEL CENTRUM, odbyła się konferencja, której uroczystego otwarcia dokonał Główny Inspektora Ochrony Środowiska – Pan Minister Pawła Ciećko.

W trakcie konferencji zaproszeni goście przedstawili swoje prezentacje dotyczące „szarej strefy” w recyklingu pojazdów. Julio Cesar, Prezes Stowarzyszenia Recicla Auto oraz Jindřich Kovač, Prezes Stowarzyszenia AJ o.s., zaprezentowali przykłady rozwiązań ograniczających „szarą stref” w Brazylii i Czechach.

 

Bardzo ciekawa była prezentacja doktora Artura Bartoszewicza pod tytułem: „Różnice ekonomiczne między działalnością legalną a szarą strefą”. Temat powinien zainteresować również zajmujących się handlem samochodami ponieważ problemy mamy bardzo podobne, a mechanizmy napędzające „szarą strefę” w obu ach są identyczne.

Z całymi prezentacja mi prelegentów możecie się Państwo zapoznać na stronie FORS.

Na koniec części oficjalnej, swoją ofertę przedstawiły firmy współpracujące z organizatorami, które prezentowały swoją ofertę podczas trwania całej konferencji.

Po części oficjalnej odbyła się uroczysta Gala z okazji 20-lecia FORS, podczas której rozdane zostały liczne wyróżnienia dla osób zaangażowanych w powstanie i życie organizacji. Wszyscy uczestnicy gali otrzymali pamiątkowe statuetki.

 

W części artystycznej, zgromadzeni goście mogli wysłuchać znanych motywów w znakomitych wykonaniu Edyty Krzemień i Damiana Aleksandra.

W trzecim dniu konferencji FORS zorganizował zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Starego Miasta. Zagraniczni goście byli zachwyceni tym co dzięki organizatorom mogli zobaczyć w naszej stolicy.

Trzecia edycja Konferencji FORS połączona z 20 leciem powstania stowarzyszenia była bardzo udana. Jak co roku zarówno pod względem merytoryczny jak i artystyczny organizatorzy stanęli na wysokości zadania. 

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Konferencji i zwiedzania stacji demontażu oraz z prezentacjami, które zostały przedstawione przez gości podczas Konferencji.

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i polecam wszystkim wzięcie udziału w konferencji FORS w kolejnych latach.

Foto relację znajdziecie – TUTAJ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."