0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Relacja z III Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej przez FORS.

Data:

W dniach 1-3 października 2018 r odbyła się zorganizowana przez FORS III Międzynarodowa konferencja Recykling pojazdów w kraju i na świecie, połączona z obchodami 20 lecia Stowarzyszenia. Temat przewodni tegorocznej edycji to: „Razem przeciwko szarej strefie”.

Udział w konferencji wzięło ponad 230 osób, w tym wielu zagranicznych gości z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Czech i wielu innych państw. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Polskiego Sejmu i Senatu, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Środowiska, GIOŚ, WIOŚ oraz organizacji branżowych. PolskiAutohandel.pl i StowarzyszenieKomisów.pl reprezentował prezes Maciej Szymajda.

W pierwszym dniu konferencji uczestnicy zwiedzali Stację Demontażu Pojazdów firmy AMBIT Sp. z o.o. w Łochowie.

  

Po zwiedzeniu stacji, wszyscy zgromadzeni mogli zapoznać się najnowszym sprzętem wykorzystywanych w stacjach demontażu pojazdów oraz obejrzeć prezentację jego możliwości.

  

Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się biesiada integracyjna.

 

   

2 października 2018 roku w Warszawski HOTEL NOVOTEL CENTRUM, odbyła się konferencja, której uroczystego otwarcia dokonał Główny Inspektora Ochrony Środowiska – Pan Minister Pawła Ciećko.

W trakcie konferencji zaproszeni goście przedstawili swoje prezentacje dotyczące „szarej strefy” w recyklingu pojazdów. Julio Cesar, Prezes Stowarzyszenia Recicla Auto oraz Jindřich Kovač, Prezes Stowarzyszenia AJ o.s., zaprezentowali przykłady rozwiązań ograniczających „szarą stref” w Brazylii i Czechach.

 

Bardzo ciekawa była prezentacja doktora Artura Bartoszewicza pod tytułem: „Różnice ekonomiczne między działalnością legalną a szarą strefą”. Temat powinien zainteresować również zajmujących się handlem samochodami ponieważ problemy mamy bardzo podobne, a mechanizmy napędzające „szarą strefę” w obu ach są identyczne.

Z całymi prezentacja mi prelegentów możecie się Państwo zapoznać na stronie FORS.

Na koniec części oficjalnej, swoją ofertę przedstawiły firmy współpracujące z organizatorami, które prezentowały swoją ofertę podczas trwania całej konferencji.

Po części oficjalnej odbyła się uroczysta Gala z okazji 20-lecia FORS, podczas której rozdane zostały liczne wyróżnienia dla osób zaangażowanych w powstanie i życie organizacji. Wszyscy uczestnicy gali otrzymali pamiątkowe statuetki.

 

W części artystycznej, zgromadzeni goście mogli wysłuchać znanych motywów w znakomitych wykonaniu Edyty Krzemień i Damiana Aleksandra.

W trzecim dniu konferencji FORS zorganizował zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Starego Miasta. Zagraniczni goście byli zachwyceni tym co dzięki organizatorom mogli zobaczyć w naszej stolicy.

Trzecia edycja Konferencji FORS połączona z 20 leciem powstania stowarzyszenia była bardzo udana. Jak co roku zarówno pod względem merytoryczny jak i artystyczny organizatorzy stanęli na wysokości zadania. 

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Konferencji i zwiedzania stacji demontażu oraz z prezentacjami, które zostały przedstawione przez gości podczas Konferencji.

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i polecam wszystkim wzięcie udziału w konferencji FORS w kolejnych latach.

Foto relację znajdziecie – TUTAJ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

placeholder text

Udostępnij post:

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

🔥 Importerzy aut używanych pod presją. Ministerstwo potwierdza: obowiązki są – i będzie ich jeszcze więcej.

Czy importer samochodu używanego wprowadza na rynek… opony, olej...

AKCYZA – za miękkie Hybrydy – ważne zmiany!

Akcyza na „miękkie hybrydy” (MHEV). Co obejmuje niższą stawkę, a co zwolnienie? W branży temat wracał jak bumerang: czy „miękka hybryda” (mild hybrid / MHEV) to hybryda uprawniająca do obniżonej akcyzy, czy zwykły samochód spalinowy z pełną stawką podatku? W praktyce urzędy potrafiły podchodzić do tego różnie – a od tego zależy bardzo konkretna różnica w wysokości akcyzy. Teraz mamy jasność i dokument na który możemy się powołać płacą akcyzę lub zwracając się o zwrot nadpłaty.

Gdzie uciekają nam klienci? Prawda, której nie chcemy usłyszeć

I właśnie tam – w pierwszym kontakcie – ucieka nam najwięcej sprzedaży.

Ile razy można zapłacić za ten sam odpad? Oficjalne pytania trafiły do Sejmu

🚨 Czy naprawdę wszystko w tym systemie jest logiczne? Podczas ostatniego posiedzenia padły stwierdzenia, które – jeśli potraktować je dosłownie – mogą mieć poważne konsekwencje dla naszej branży. Dlatego wysłałem oficjalne pismo z konkretnymi pytaniami. Jeżeli prowadzisz działalność i chcesz wiedzieć, o co toczy się gra — przeczytaj całość.
PolskiAutoHandel
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.