PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Wraca 30 dniowy termin na rejestrację samochodów z UE i zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdów krajowych.

Wraca 30 dniowy termin na rejestrację samochodów z UE i zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdów krajowych.
02 maja
18:39 2023

Jest tak:

Od 29 czerwca 2021 roku zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 obowiązuje wydłużony do 60 dni terminy na rejestrację pojazdów sprowadzonych z UE oraz na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdów krajowych.

Jak będzie?

Niestety niedługo wrócimy do „standardowego” 30 dniowego terminu na wykonanie tych czynności. Stanie się tak jak tylko wejdzie w życie projekt, który dzisiaj został oblikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Jest to projekt w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. Zapisano w nim, że 1 lipca 2023 roku odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Dlatego już za dwa miesiące znowu będziemy mieli mniej czasu na rejestrowanie pojazdów sprowadzonych z EU i zgłaszanie nabycia i zbycia samochodów zarejestrowanych w Polsce.

Co dalej?

Myślicie, że to skrócenie terminu będzie problematyczne? Samochodów rejestruje się ostatnio mnie i kolejek pewnie dużo większych z tego powodu nie będzie.

Można by powalczyć o wydłużenie tego terminu w ustawie, ale przy takim zaangażowaniu branży słabo to widzę…

www.ALLforMOTO.pl

Definicja “daty sprowadzenia”

Przypominam, że data sprowadzenia pojazdu nie musi być tożsama z datą przekroczenia granicy lub opłacenia akcyzy. Reguluje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Zgodnie z nim, datą sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest podany przez właściciela pojazdu dzień sprowadzenia z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej pojazdu, do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu. Tak jak już wielokrotnie mówiłem jest to definicja nie ostra i pozostawia wiele możliwości interpretacji…

Podobne artykuły

2 komentarze

 1. Rudolf
  Rudolf 03 maja, 14:26

  Dla mnie Niema problemu . zarejestrowane zawsze zgłaszam na koniec miesiąca .A sprowadzone pisze dwie daty . Datę przekroczenia granicy i datę dostarczenia do miejsca docelowego nie dłuższa niż tydzień od wystawienia granicy . i tak nikt tego nie sprawdzi a chodziasz rejestrować nie trzeba

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. akrystian
  akrystian 18 czerwca, 16:53

  Czyli auto sprowadzone do kraju w czerwcu 60 dni na rejestrację a od 1 lipca 30 dni ?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.