Relacja z II Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej przez FORS.

Data:

26 września 2017 r w Hotelu Novotel Warszawa Centrum, odbyła się zorganizowana przez FORS II Międzynarodowa konferencja RECYKLING W KRAJU I NA ŚWIECIE. Udział w niej wzięło blisko 200 osób, w tym wielu gości z zagranicy: USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii. StowarzyszenieKomisów.pl reprezentował wiceprezes Maciej Szymajda.

W śród gości była Pani Artemis Hatzi – Hull z Komisji Europejskiej, poseł Dariusz Piontkowski Przewodniczący Podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami, senator Grzegorz Peczkis i poseł Krzysztof Sitarski. Obecni byli również przedstawiciele administracji, w tym Pani Izabela Szadura i Anna Nehring z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Pani Anna Adamczyk z Ministerstwa Środowiska oraz Pan Janusz Kipigroch z Ministerstwa Rozwoju które objęło honorowym patronatem Konferencję.

W trakcie konferencji zaproszeni goście przedstawili swoje prezentacje z którymi możecie się zapoznać – TUTAJ

Bardzo ciekawą prezentację przedstawiła Pani podinspektor Magdalena Kowalewska z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Tematem prezentacji bała legalizacja pojazdów pochodzących z przestępstwa oraz kradzież samochodów na części. Z danych Policji wynika, że aż 80% skradzionych pojazdów jest rozbierana na części. Prezentacja dostępna – TUTAJ.

Po Konferencji odbyła się uroczysta kolacja, którą umilili artyści sceny operowej. Wieczorne spotkanie było okazją do dalszych dyskusji i bliższego poznania.

Drugiego dnia konferencji, goście zostali zaproszeni na zwiedzanie dwóch stacji demontażu w Łochowie oraz w Dobrzyniewie Dużym koło Białegostoku.

Podczas przerwy udało się nam poruszyć bardzo nas interesujący temat Opłaty Produktowej. Po wyroku NSA w sprawie dotyczącej tej opłaty, jasne jest że koniecznie musimy zająć się tą sprawą. Więcej informacji na ten temat, członkowie StowarzyszeniaKomisów.pl otrzymają w korespondencji emailowej.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Konferencji i zwiedzania stacji demontażu oraz z prezentacjami, które zostały przedstawione przez gości podczas Konferencji.

Foto relacja
Prezentacje z konferencji

 

Źródło: FORS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Kolejny dobry sygnał tym razem z SENATU

Kolejny dobry sygnał w temacie Kar za sprzedaż pojazdów sprowadzonych przed zarejestrowaniem.

Umorzenie większości kary za brak Sieci Recyklingu

Kolejny raz udało się pomóc jednemu z Was. /*! elementor...

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem

Sukces w temacie kar za sprzedaż pojazdu przed zarejestrowaniem. Odwołania owocują pierwszymi sukcesami.

Informacja Ministra Finansów – Dlaczego musimy płacić OC za samochody w Komisach.

Przy okazji odpowiedzi na interpelacje Poselską numer 1318, złożoną przez...