PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

BDO-moduł sprawozdawczości z błędem i nowe terminyna złożenie sprawozdań

BDO-moduł sprawozdawczości z błędem i nowe terminyna złożenie sprawozdań
07 czerwca
11:41 2020

Moduł sprawozdawczości w BDO z błędem

Na początku czerwca został uruchomiony moduł sprawozdawczości w BDO. Niestety w części dotyczącej wprowadzających pojazdy, w dziale IV. INFORMACJA O POJAZDACH WYCOFANYCH Z EKSPLOATACJI jest błąd, który uniemożliwia wpisania zera – co oznacza, że jeżeli sieć była zapewniona przez cały rok musielibyśmy potwierdzić nieprawdę składając sprawozdanie.

3 czerwca FORS zgłosił problem i prośbę o usunięcie błędu do IOŚ. Do dnia dzisiejszego błędu nie usunięto.

Dlatego zalecamy  wprowadzającym pojazdy na polski rynek, którzy są zobowiązani do złożenia sprawozdania za 2019 roku i mieli zapewnioną sieć zbierania pojazdów przez cały rok, aby do czasu usunięcia błędu nie składali sprawozdania.

O nieusunięciu błędu niezwłocznie poinformujemy Państwa.

Termin złożenia sprawozdań

16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Ustawa wprowadziła przesunięcie terminów na złożenie sprawozdań w wersji elektronicznej dotyczących gospodarki odpadami za rok 2019, a składanych w 2020 r. Zgodnie z Art. 26. punkt 3) ustawy, na złożenie rocznych sprawozdań, które dotyczą wprowadzających do Polski samochody mamy czas do 11 września 2020 r.

Firmy, które mają podpisane umowy z Organizacją Odzysku, samodzielnie muszą złożyć tylko sprawozdanie z niezapewniania sieci recyklingu, o którym mowa w ustawie z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Resztę sprawozdań złoży za te firmy Organizacja Odzysku.


Źródło:

FORS – TUTAJ

Ustawa – TUTAJ

Podobne artykuły

10 komentarzy

 1. Fokus
  Fokus 07 czerwca, 12:01

  a jak w takim razie złożyć sprawozdanie z niezapewniania sieci recyklingu? Mam wygenerowany dokument, jak i gdzie go dołączyć?

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Arni
  Arni 17 czerwca, 08:11

  Z tego wynika ze jak sprowadzisz 10 aut i masz umowę np z Ambit to wypełniasz tylko ilość aut reszta same zera.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Gnus
  Gnus 30 czerwca, 18:14

  Czy termin na składanie sprawozdania z niezapewniania sieci recyklingu, również został przesunięty na 11 września ?

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Dudi
  Dudi 16 sierpnia, 10:36

  Jest gdzieś jakaś instrukcja wypełniania tego sprawozdania przez internet? Samo rozliczenie mam zrobione-zleciłem je. A teraz chciałem już złożyć to sprawozdanie przez stronę BDO. Które sprawozdania się wypełnia „Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami” czy „Sprawozdawczość z realizacji zadań z zakresu produtków, opakowań i gospodarowania odpadami” ?

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Dudi
  Dudi 16 sierpnia, 11:04

  czy jest jakaś firma lub osoba której można zleciś wypełnienie tego sprawozdania przez interenet? Działalność z autohandlem prowadziłem tylko w 2019 (no i jeszcze dopóki nie sprzedam ostatniego auta, ale nie sprowadzam nic w 2020). Te wszytskie sieci recyklingu (miałem umowe z Ambit) opłaty produktowe, rejestrowe, roczne, sprawozdania to jakiś kosmos. Tyle tabel do jednej opłaty…Czy jest ktoś taki komu można zlecić lub jakaś dokładna instrukcja wypełnienia dla komisów?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Szkolenie "Rękojmia ze zmianami w 2023 roku".

Jak skutecznie wdrożyć w firmie procedury AML?

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Newsletter

Polecam darmową subskrypcję naszego Newsletteru

Archiwum

wyszukaj na stronie

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.