0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

BDO-moduł sprawozdawczości z błędem i nowe terminyna złożenie sprawozdań

Data:

Moduł sprawozdawczości w BDO z błędem

Na początku czerwca został uruchomiony moduł sprawozdawczości w BDO. Niestety w części dotyczącej wprowadzających pojazdy, w dziale IV. INFORMACJA O POJAZDACH WYCOFANYCH Z EKSPLOATACJI jest błąd, który uniemożliwia wpisania zera – co oznacza, że jeżeli sieć była zapewniona przez cały rok musielibyśmy potwierdzić nieprawdę składając sprawozdanie.

3 czerwca FORS zgłosił problem i prośbę o usunięcie błędu do IOŚ. Do dnia dzisiejszego błędu nie usunięto.

Dlatego zalecamy  wprowadzającym pojazdy na polski rynek, którzy są zobowiązani do złożenia sprawozdania za 2019 roku i mieli zapewnioną sieć zbierania pojazdów przez cały rok, aby do czasu usunięcia błędu nie składali sprawozdania.

O nieusunięciu błędu niezwłocznie poinformujemy Państwa.

Termin złożenia sprawozdań

16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Ustawa wprowadziła przesunięcie terminów na złożenie sprawozdań w wersji elektronicznej dotyczących gospodarki odpadami za rok 2019, a składanych w 2020 r. Zgodnie z Art. 26. punkt 3) ustawy, na złożenie rocznych sprawozdań, które dotyczą wprowadzających do Polski samochody mamy czas do 11 września 2020 r.

Firmy, które mają podpisane umowy z Organizacją Odzysku, samodzielnie muszą złożyć tylko sprawozdanie z niezapewniania sieci recyklingu, o którym mowa w ustawie z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Resztę sprawozdań złoży za te firmy Organizacja Odzysku.


Źródło:

FORS – TUTAJ

Ustawa – TUTAJ

10 KOMENTARZE

  1. a jak w takim razie złożyć sprawozdanie z niezapewniania sieci recyklingu? Mam wygenerowany dokument, jak i gdzie go dołączyć?

  2. Z tego wynika ze jak sprowadzisz 10 aut i masz umowę np z Ambit to wypełniasz tylko ilość aut reszta same zera.

  3. Czy termin na składanie sprawozdania z niezapewniania sieci recyklingu, również został przesunięty na 11 września ?

  4. Jest gdzieś jakaś instrukcja wypełniania tego sprawozdania przez internet? Samo rozliczenie mam zrobione-zleciłem je. A teraz chciałem już złożyć to sprawozdanie przez stronę BDO. Które sprawozdania się wypełnia „Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami” czy „Sprawozdawczość z realizacji zadań z zakresu produtków, opakowań i gospodarowania odpadami” ?

  5. czy jest jakaś firma lub osoba której można zleciś wypełnienie tego sprawozdania przez interenet? Działalność z autohandlem prowadziłem tylko w 2019 (no i jeszcze dopóki nie sprzedam ostatniego auta, ale nie sprowadzam nic w 2020). Te wszytskie sieci recyklingu (miałem umowe z Ambit) opłaty produktowe, rejestrowe, roczne, sprawozdania to jakiś kosmos. Tyle tabel do jednej opłaty…Czy jest ktoś taki komu można zlecić lub jakaś dokładna instrukcja wypełnienia dla komisów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."