Jakich Aut szukają nasi klienci?

Data:

15 marca 2017 roku portal otoMoto, po raz szósty zaprezentował raport Internetowy Samochód Roku. W tym roku pierwszy raz pojawiły się w nim Polskie Klasyki.

Według statystyk wyszukiwań otoMoto, samochód który w największym stopniu odpowiadałby potrzebom przeciętnego użytkownika, to czarny Volkswagen kombi z polskiego salonu, wyposażony w klimatyzację w cenie od 5 do 20 tysięcy złotych 😉

W najbardziej interesującej nas kategorii Samochody Osobowe używane podium wygląda następująco:

  1. miejsce Audi A4 – najczęściej wystawiane w wersji B6, produkowanej od 2000 do 2004 roku, w cenie 13 do 16,5 tysiąca złotych,
  2. miejsce Volkswagen Golf – najczęściej wystawiane w wersji IV, produkowanej od 1997 do 2003 roku, w cenie 6 do 7,5 tysiąca złotych,
  3. miejsce BMW 3 – najczęściej wystawiane w wersji E46, produkowanej od 1997 do 2007 roku, w cenie od 11 do 14 tysięcy złotych.

Pierwsza dziesiątka najczęściej wyszukiwanych modeli, zdominowana została przez auta niemieckie i koncern VAG, którego samochody zajęły w niej 6 miejsc.

W raporcie pojawił się również komentarz eksperta, Wojciecha Drzewieckiego z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, który zauważył, że „Średni wiek przerejestrowywanego samochodu w Polsce wynosi 14,1 roku. Średni wiek używanego samochodu sprowadzonego do Polski wynosi 11,9 lat. Powyższe trendy zapewne będą miały wpływ na rynek aut używanych również w 2017 roku”. Czyli samochody sprowadzone do Polski są młodsze niż, przerejestrowywane w Polsce o ponad 2 lata.

Z raportu wynika, że Polacy najczęściej szukają samochodów Niemieckich w cenie od 6 do 16,5 tysiąca złotych.

Zapoznajcie się z całym raportem i napiszcie jak to wygląda w Waszych firmach.

Prowadzicie statystyki sprzedawanych samochodów?

Co sprzedaje się najlepiej, a jakie samochody nie cieszą się popularnością?

Dajcie znać w komentarzach pod postem i na naszym Facebooku.

Źródło:

Raport otoMoto Internetowy Samochód Roku 2016

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Nowe Oświadczenie Senatorskie i Interpelacje Poselskie w sprawie kar za nierejestrowanie pojazdów sprowadzonych.

/*! elementor - v3.19.0 - 05-02-2024 */ .elementor-heading-title{padding:0;margin:0;line-height:1}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title>a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading...

Interpelacje Poselskie w sprawie obowiązkowej rejestracji.

Problem, o którym rozmawiamy w ostatnich dniach został już zgłoszony do Posłów i zaowocował dwoma Interpelacjami poselskimi:

Obejrzyj to koniecznie – to nagranie może pomóc Ci uniknąć kary.

Obejrzyjcie nagranie i posłuchajcie stanowiska Ministerstwa Infrastruktury. To nagranie może się okazać bardzo pomocne podczas odwoływania się od ewentualnych kar!

Wasze problemy i pomysły na zmianę przepisów dotyczących rejestracji.

Wskazane przez Was problemy wynikające z przepisów dotyczących rejestracji, oraz Wasze pomysły na rozwiązanie tych problemów.