0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

KUKIZ’15 chce zniesienia akcyzy!

Data:

Wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka poinformował dziś na konferencji prasowej, że klub Kukiz’15 przygotował projekt likwidujący akcyzę na samochody.

Polska jest jedynym krajem w UE nakładającym taki podatek na samochody, pomimo tego że Unia nie nakłada na nas takiego obowiązku.

Ruch Kikiz’15 uważa że, podatek akcyzowy nie spełnia żadnej innej roli, niż zapewnienie wpływów budżetowych kosztem obywateli. „Objęcie samochodów akcyzą przyczynia się do nałożenia na obywateli ciężaru opodatkowania niewspółmiernego do panujących w Polsce uwarunkowań społeczno-gospodarczych”.

Poseł Krzysztof Sitarski stwierdził że, akcyza na samochody osobowe, to „bezzasadne obciążenie fiskalne”, a jej likwidacja wpłynie, na zwiększenie się dostępu obywateli do nowszych i bezpieczniejszych pojazdów i poprawę bezpieczeństwa na Polskich drogach.

Będziemy przyglądać się projektowi i informować Was o pracach nad nim.

Konferencje prasową obejrzysz TUTAJ: konferencja prasowa KUKIZ’15

Napiszcie co o tym myślicie?

6 KOMENTARZE

 1. Populizm pod publiczkę. Mając aż 33 posłów mogą zgłosić nawet projekt ustawy Ferrari plus, tyle że każdy ich pomysł wyląduje w koszu jak np. testament Kality o leczniczej marihuanie. Co innego gdyby z takim pomysłem wystąpił Kaczyński. Wtedy trzy czytania w nocy, głosowanie w niedzielę i od poniedziałku akcyzy by nie było.

 2. Myślę że nie ma szans na takie rozwiązanie kwestii akcyzy. Zbyt dużo nasze Państwo potrzebuje kasy na wszelkiego rodzaju wydatki społeczne typu 500+ i im podobne aby rząd odpuścił kwestie akcyzy na zawsze. Bardziej realne moim zdaniem jest aby po wielkich „bojach” w sejmie akcyza pozostała na obecnym poziomie , ale i to tylko nasze marzenia. Zapewniamy budżetowi dość spore wpływy aby całkowicie nam odpuścili.

 3. Rząd nie chce dopłacać obywatelom jakiś nawet marnych kwot by wymieniali stare złomy na nówencje z salonu więc niech chociaż na poczatek z 18,6 popusci do 6,2% i nówencje sie pojawią !!!

  • Takie było pierwotne założenie senatora Peczkisa aby obniżyć wyższą stawkę z 18,6 na 4,6 a po konsultacjach z MF na 8 %. A jak się skończyło to każdy widział. Minister Finansów nigdy nie zgodzi się na likwidację akcyzy i uszczuplenie wpływów do budżetu, szczególnie że będzie potrzeba coraz więcej kasy na 500+ mieszkanie+ obniżkę wieku emerytalnego itd. Nie ma ŻADNYCH, ale to ŻADNYCH, nawet najmniejszych szans na likwidację akcyzy. Można jedynie zmieniać zasady jej poboru ale wpływy do budżetu muszą zostać zachowane na obecnym poziomie, a dla MF najlepiej by jeszcze je zwiększyć. Populiści mogą rzucać hasła, projekty i propozycje w świat ku uciesze gawiedzi, bo wiedzą że nigdy nie zostaną one zrealizowane. A ciemny lud się cieszy.

   • Wszyscy dobrze wiemy że pomysł tabelek jest pomysłem Importerów i Dealerów.
    Dlatego rozumiem teraz wypowiedzi Tych którym nie pasuje akcyza nie blokująca napływu aut używanych…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Jak zmiany w KPO i dofinansowania wpłyną na naszą branżę.

Nie będzie podatków. Będą dofinansowania.

Dobre i Złe wiadomości w sprawie kar.

Dobra wiadomość jest jedna, złych niestety więcej...

To już pewne – transakcje gotówkowe zostaną ograniczone!

To już pewne - transakcje gotówkowe zostaną ograniczone! Znamy datę.

Tablice Profesjonalne dla pojazdów używanych coraz bliżej!

"przedsiębiorcy zajmujący się obrotem używanymi (już zarejestrowanymi) pojazdami, również sprowadzanymi z zagranicy, będą mogli korzystać z profesjonalnej rejestracji pojazdów na potrzeby przeprowadzania jazd testowych."