PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Można już sprawdzić Historie Pojazdu Sprowadzonego!

Można już sprawdzić Historie Pojazdu Sprowadzonego!
16 grudnia
17:42 2017

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że od 15 grudnia 2017 roku nabywcy i właściciele samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady, mogą sprawdzić ich przeszłość na portalu Historiapojazdu.gov.pl. Na razie w systemie widoczne są pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce, ale od stycznia 2018 roku, znajdziemy w nim również samochody, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Sprawdzenie ich historii, będzie wymagało logowania się do systemu za pomocą profilu zaufanego (eGO).

Ta całkowicie darmowa usługa, to kolejne udogodnienie dla obywateli w ramach Programu CEPiK 2.0. Dla samochodów sprowadzonych w zakładce „Dane zagraniczne” znajdziemy informacje w siedmiu kategoriach:

– Kradzież

– Złomowanie

– Powypadkowy

– Uszkodzony

– Przekręcony licznik

– Niedopuszczony do ruchu

– Służył jako taxi

Alert zaznaczony czerwonym ostrzegawczym symbolem oznaczać będzie potwierdzenie danej kategorii. System poinformuje nas również jeśli pojazdu nie ma w bazie.

Obecnie w ewidencji dostępne są auta pochodzące z 21 rynków, z których dziś pochodzi ponad 4,5 mln aut zarejestrowanych w Polsce. W systemie znajdziemy między innymi dane z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji a także z USA i Kanady. W przyszłości możliwe jest rozszerzenie usługi o kolejne kraje, w tym Niemcy.

Rozszerzenie funkcji serwisu o zagraniczną historię pojazdów było możliwe dzięki pracy ekspertów Ministerstwa Cyfryzacji, Centralnego Ośrodka Informatyki w porozumieniu z firmą Carfax.

Co myślicie o tej usłudze?

Czy to „ukróci” proceder cofania liczników?

Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach i na   Facebooku

Źródło:

PAP – TUTAJ

Podobne artykuły

8 komentarzy

 1. grześ
  grześ 16 grudnia, 22:30

  ciekawe jak to zrobią bo jakoś tego nie widze? skąd dane na temat licznika w tych bazach? Będzie to działało jak Auto baza itp.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. ab
  ab 17 grudnia, 21:37

  I bardzo dobrze, W końcu kupujący będą wiedzieć ile kosztuje auto z małym przebiegiem a ile z normalnym. Wszyscy się dowiedzą, Ceny aut z normalnymi przebiegami pójdą w górę, na tą chwilę to 10 latki z ori przebiegiem 200-250 tys muszę sprzedawać jak gniot cofnięty z 500 tys na 180 tys przez Mirasa. Bo jak jest te 2-3 tys drożej to nawet nikt nie zadzwoni.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Benny
   Benny 26 grudnia, 23:58

   “Na Niemca” to swoją drogą… ale podobny model sprzedaży prezentują też przydomowi handlarze którzy mają po kilka aut na podwórku a dokumenty zrobione na tzw firmy słupy. Firmy te skupiają w sobie bardzo wielu drobnych handlarzy a same zarabiają na ilości przepuszczanych przez firmę aut. A przemiał jest tu całkiem spory od 100 do 200 aut miesięcznie w zależności ilu “handlarzyków” korzysta z usług takiej firmy. O przestępczym działaniu takich firm długo by pisać więc skupmy się na samych handlarzykach.
   Tutaj auta mają opłaconą akcyzę, tłumaczenia oraz fakturę już wypisaną łącznię z kwotą sprzedaży. Nie wypełnionym polem jest jedynie pole “Nabywca”. Wpisują tam dane nabywcy przy sprzedaży auta. Tacy ludzie zajmują się na co dzień zupełnie czym innym a handel to ich dodatkowe źródło.
   Taki model sprzedaży to również szara strefa ponieważ taki przydomowy handlarz ma o wiele niższe koszta utrzymania niż legalnie działający biznes. Nie płacą ZUSu, VATu, dzierżawy placu a dochodowy mają głęboko gdzieś.
   Tacy sprzedawcy na otomoto nie wystawiają się jako Dealer tylko zawsze jako osoba prywatna.
   Tacy są trudniej do zlokalizowania bo niby auto opłacone ale nie przez ich firmę tylko przez firmę zewnętrzną.

   Odpowiedz na ten komentarz
   • tacim
    tacim 27 grudnia, 21:50

    Poczekaj bo się zgubiłem a jak ktoś ma sklep albo zakład fryzjerski jest vatowcem a po domem sprzedaje auta to gdzie to szara strefa i brak opłat 🙂 Jak masz plac i na nim 40 aut to możesz mieć jeszcze sklepy z odzieżą czy restaurację. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. A na otomoto nie mają diler bo chcą 200 netto miesięcznie – jak masz 2-3 auta to lepiej zapłacić 3×50 zł brutto niż 200 netto. Wiadomo jak masz więcej aut to warto.

    Odpowiedz na ten komentarz
 3. KARally
  KARally 07 stycznia, 10:09

  Jak znaleźć link do pobrania informacji np o samochodzie z Francji?
  Bo na razie widzę tylko krajówki.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Hubert
  Hubert 17 stycznia, 17:23

  pic na wodę…

  Ja tam nawet przez “profil zaufany” nic nie mogę sprawdzić, za każdym razem wyskakuje komunikat, że nie ma auta w bazie…

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. smain
  smain 17 marca, 13:25

  Witam wszystkich i jak jest z tym sprawdzaniem aut np z Francji – można się czegoś dowiedzieć?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.