Od dziś Przeglądy „po nowemu”. Kto się bardziej boi?

Data:

Dziś zaczyna działać zmieniona Ustawa o Ruchu Drogowym zmieniająca między innymi sposób przeprowadzania badań technicznych pojazdów.

Od dnia dzisiejszego, za badanie techniczne pojazdu trzeba zapłacić przed jego przeprowadzeniem. Dane z przeglądu technicznego, razem z opisem usterek ujawnionych w pojeździe, na bieżąco będą przekazywane do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Do Centralnej Ewidencji Pojazdów, trafiać będę również informacje o zabezpieczeniach na pojeździe, w tym o zabezpieczeniach majątkowych oraz o jego zajęciu przez organy egzekucyjne, oraz dane o szkodach istotnych powstałych podczas wypadku, przekazywane przez zakłady ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w przypadku pojazdów nieubezpieczonych.

Kto bardziej boi się tych zmian – kierowcy czy diagności?

Z tego co udało się nam ustalić w piątek, diagności są bardzo mocno zaniepokojeni. Ustawa nakłada na nich dużo nowych obowiązków i szereg rożnych kar dla nich oraz właścicieli SKP. Twierdzą, że przeglądy będą zabierały im o wiele więcej czasu. Obawiają się również jak będzie funkcjonował CEP.

Kierowcy, najczęściej nie mają pojęcia, o co chodzi w tych zmianach. Zaskoczeni zapewne zostaną podczas kolejnego badania kontrolnego pojazdu.

A co Wy myślicie o tych zmianach?

Robiliście już przegląd „po nowemu”? Ile czasu trwało badanie i jak przebiegało?

Podzielcie się z nami swoimi opiniami na naszym Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij post:

Newsletter

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Nowe Oświadczenie Senatorskie i Interpelacje Poselskie w sprawie kar za nierejestrowanie pojazdów sprowadzonych.

/*! elementor - v3.19.0 - 05-02-2024 */ .elementor-heading-title{padding:0;margin:0;line-height:1}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title>a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading...

Interpelacje Poselskie w sprawie obowiązkowej rejestracji.

Problem, o którym rozmawiamy w ostatnich dniach został już zgłoszony do Posłów i zaowocował dwoma Interpelacjami poselskimi:

Obejrzyj to koniecznie – to nagranie może pomóc Ci uniknąć kary.

Obejrzyjcie nagranie i posłuchajcie stanowiska Ministerstwa Infrastruktury. To nagranie może się okazać bardzo pomocne podczas odwoływania się od ewentualnych kar!

Wasze problemy i pomysły na zmianę przepisów dotyczących rejestracji.

Wskazane przez Was problemy wynikające z przepisów dotyczących rejestracji, oraz Wasze pomysły na rozwiązanie tych problemów.