PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Sąd 24 godzinny – prośba o pomoc

Sąd 24 godzinny – prośba o pomoc
30 kwietnia
21:33 2016

Wczoraj otrzymaliśmy list od właściciela komisu z prośbą o poradę:

“Droga redakcjo

Mam problem. Co robić?

Od kilku lat prowadzę Komis samochodowy. W styczniu tego roku sprzedałem Citroena C4 z 2008 roku. Po około 3 tygodniach Klient zgłosił uszkodzenie silnika – zerwanie paska rozrządu. Oczekiwał zwrotu pieniędzy za naprawę. Niestety prośbę Klienta odrzuciłem, bo nie mogłem wiedzieć o tym, że pasek się zerwie. Dodam, że auto nie miało udokumentowanej wymiany rozrządu. Po kilku tygodniach dostałem wyrok sądu (pomimo tego, że wcześniej nie było żadnego wezwania na rozprawę), który skazał mnie w trybie 24 godzinnym w postępowaniu nakazowym. W między czasie byłem na wakacjach więc pismo z sądu leżało nie otwarte gdzieś w papierach. Byłem w szoku jak dostałem od Klienta wezwanie do zapłaty 4750 pln. Okazuje się, że wyrok jest prawomocny i nie wiem co mogę teraz zrobić. Proszę o radę. 

Pozdrawiam

Paweł.”

Powiedzcie co o tym myślicie i co może zrobić nasz czytelnik?

Ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Mieliście do czynienia z sądem 24 godzinnym?

Liczymy na Wasze komentarze i z góry dziękujemy w imieniu Pawła za pomoc!

Podobne artykuły

8 komentarzy

 1. Amicus Legis
  Amicus Legis 30 kwietnia, 23:51

  Trzeba by wysłać do sadu prawnika, który mógłby ocenić czy jest możliwość przywrócenia terminu odwołania, z tego co wyczytałem w tej sytuacji jest furtka o ile rzeczywiście nie podpisałeś 1szego zawiadomienia z sadu. No i oczywiście pozostaje rozpoznanie materiału dowodowego.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • admin
   admin Autor 30 kwietnia, 23:57

   Dziękujemy za podpowiedź.
   Jeśli chodzi o sam powód roszczenia, uważasz że pękniecie paska rozrządu jest wadą ukrytą za którą odpowiada sprzedający?

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. kamil
  kamil 01 maja, 10:17

  witam.
  skoro jesteś właścicielem komisu to wiesz o tym że każde auto w ciągu 14 dni kupujący może zwrócić pociągają cie o koszty paliwa i napraw. Ale to tylko przez 14 dni i tutaj są ważne daty na umowie kupna sprzedaży, każda umowa również zawiera paragrafy o tym że kupujący zna stan pojazdu i się godzi na kupno takiego auta, poza tym skoro wymiana paska nie była udokumentowana to na własne ryzyko go nie wymieniał, ja też trochę handluje i zawsze mówię klientowi że rozrząd jest mi nie znany i niech sobie w najbliższym czasie wymieni.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • jacek
   jacek 01 maja, 15:04

   Pokażcie mi ten zapis w polskim prawie o zwrocie w ciagu 14 dni… Wiem tylko ze rękojmią obowiązuje przez dwa lata od daty zakupu a kupujący na miesiąc od wykrycia na poinformowanie sprzedającego o wykrytej wadzie samochodu

   Odpowiedz na ten komentarz
  • jarek
   jarek 01 maja, 18:24

   Klient nie ma prawa zwrócić samochodu, ustawa o której myślisz daje takie prawo tylko i wyłącznie przy umowach zawartych na odległość kiedy nie można naocznie przekonać się o właściwościach danego towaru przed zakupem. A odpowiedzialność za wady sprzedawcy trwa 2 (dwa) lata, można ją skrócić do min. 6 miesięcy (ma to być jasno napisane w umowie)

   Odpowiedz na ten komentarz
 3. F1camp
  F1camp 01 maja, 15:54

  Pierwszy raz słyszę o Sądzie 24-godzinnym w takim postępowaniu. Miałem natomiast do czynienia z wyrokiem w postępowaniu upominawczym ( Sąd Lublin, chodziło o pojazd fabrycznie nowy). Konieczne jest dochowanie terminu, wysłanie sprzeciwu. Bez tego nie masz szans przy takiej kwocie. Postępowanie i Papuga więcej będą kosztować.
  Pytanie do Kamila: Jaki przepis reguluje możliwość zwrotu do 14 dni? Konkretnie. No i przy legalnej działalności ja wystawiam fakturę, a nie umowę kupna na kogoś tam.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Topcarsi
  Topcarsi 05 maja, 16:48

  Sorry ze tak nie w temat ale jaką firmę ubezpieczeniową polecicie mając autohandel-komis,chodzi o te miesięczne,bo proama wali podwyżki grubo i zmienia warunki korzystania,pozdrawiam

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Szyszy
   Szyszy 23 maja, 00:42

   Słyszalem cos o libertydirect . ale moze ktos cos wiecej powie o 30-dnioówkach.
   Proama to serio przesadza 59 , wyczuli interes 🙂 ….
   pozdrawiam

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.