PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Zakaz handlu w Niedziele odczują również Komisy Samochodowe.

Zakaz handlu w Niedziele odczują również Komisy Samochodowe.
29 października
21:53 2017

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który dotyczy określenia zasad zakazu handlu w placówkach handlowych oraz w podmiotach działających na rzecz handlu w niedzielę z wyłączeniem kilku niedziel w roku, w przypadku których potrzeba handlu podyktowana jest szczególną koniecznością zaspokajania potrzeb ludności oraz ustalenia zasad godzinowego ograniczenia handlu w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę trafiła do Sejmu 22 września 2016 roku.

26 października 2017 roku, Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła projekt ustawy z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji i projekt został skierowany do drugiego czytania.

Zgodnie z ustaleniami komisji, handel ma być zakazany w pierwszą, trzecią i piątą niedzielę miesiąca. Dozwolony będzie drugą, czwartą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Za nieprzestrzeganie zakazu, Posłowie zaproponowali karę grzywny w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł.

Zgodnie z projektem ustawy, zakaz nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, wyłącznie osobiście i we własnym imieniu.

Projekt ma wejście w życie ustawy 1 stycznia 2018 r.

Powiedzcie na co myślicie o zakazie handlu w niedziele?

W niedziele macie otwarte swoje place?

W jakie dni tygodnia sprzedajecie najwięcej samochodów?

Zapraszamy do dyskusji również na   Facebooku

Źródło:

Przebieg procesu legislacyjnego – TUTAJ

Rozpatrywanie na posiedzeniach komisji i podkomisji – TUTAJ

Podobne artykuły

16 komentarzy

 1. Ozi
  Ozi 30 października, 08:38

  W niedzielę zawsze mam nieczynne. Według mnie, gdyby wprowadzo ten zakaz, w końcu przestaliby w niedzielę nawet dzwonić. Nie wyobrażam sobie, abym prosił pracownika lub sam otwierał plac w niedzielę. Niedziela jest do odpoczynku, w tygodniu i tak jest co robić 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Dominik
  Dominik 30 października, 17:01

  Ja jak bym miał w niedziele zamknięte to sprzedaż spadła by o 1/3.
  Niestety trzeba i w niedziele pracować

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Piotr
  Piotr 31 października, 15:25

  Ludzie wola przyjezdzac w weekend, jeszcze teraz dzien krotki to tym bardziej

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Miczurin
   Miczurin 01 listopada, 16:09

   Ja raczej w niedziele też unikam handlowania. Przeważnie to przychodzą oglądacze co i tak nie kupią, albo może i by kupili ale są zdziwieni że w niedziele to na stację dagnostyczną nie mogą pojechać.

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. Ozi
  Ozi 31 października, 16:37

  Niebawem to klient będzie robił co chce 🙂 Dla mnie to możecie otwierać komisy nawet i w Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Są u nas w mieście i tacy. Niech otwierają w święta ci, którym potrzeba. Ja nie otworzyłbym dla nikogo placu w sobotę po 14. Niech robią ci klienci z Wmi co chcę. Niedługo wejdą Wam na głowę 🙂 Ja nawet telefonu w niedzielę i w sobotę po 14 nigdy nie odbieram 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. tacim
  tacim 31 października, 21:34

  Jak ktoś pracuje cały tydzień to kiedy ma te 300-400 km zrobić po auto. Nawet o tym nie pomyślałem, że to handlu autami też dotyczy.

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Arq
  Arq 01 listopada, 13:35

  Dokładnie jest tak jak Mówi Ozi, sprawdzona teoria a jak ktoś się uprze na jedno z moich aut to w tygodniu przyjedzie choćby nie wiadomo co, praktykuje od ponad 10ciu lat, nigdy nie odbieram nawet telefonu w sobote po 14tej, a niedziele w ogóle, lecz w tygodniu od 9-18 i to się sprawdza bo przyjeżdżają ludzie, którym naprawdę zależy na aucie z mojej oferty.

  Odpowiedz na ten komentarz
 7. Tomek
  Tomek 03 listopada, 16:52

  Ja również w niedziele nie otwieram. Sobota do 14:00. Dodatkowo zamykam komis na cały sierpień 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. arek
  arek 07 listopada, 19:19

  ja sprzedaje w niedziele minimum 5 aut . mogą robic co chca ja w niedzielę i tak bede mial otwarte . najwyzej jeszcze dwie firmy otworze na pracowników pod moim adresem . a wy jak chcecie to siedzcie w kościele..

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. sergio
  sergio 08 listopada, 11:38

  Zgadzam się z komentującymi powyżej. kiedyś i ja otwierałem w niedzielę i często odwiedzali plac tylko oglądacze. Doszedłem do wniosku , że tracę często czas którego i tak brakuje nam dla rodziny więc od czterech lat mam zamknięte. O dziwo mam porównanie i sprzedaż wcale nie spadła , ten kto naprawdę chce kupić auto z mojej oferty przyjedzie i w tygodniu , naprawdę nie ma z tym problemu. Dodatkowo uważam że ludzie spokojnie przyjmują tłumaczenie że niedziela to u mnie dzień dla rodziny i podchodzą do tej decyzji z szacunkiem.

  Odpowiedz na ten komentarz
 10. Tomek
  Tomek 09 listopada, 15:19

  😮 5 aut w niedziele. Jakbym sprzedawał min 5 aut w niedzielę to bym pracował tylko w niedziele. 20 samochodów w miesiącu przy średnich marżach w zupełności mi wystarczy 🙂 Tak na poważnie to testowałem wiele razy niedziele i mi szkoda tracić czas. Arku napisz proszę w jakim rejonie polski tak dużo masz klientów(kupujących) w niedziele i ile aut masz w ofercie? Ja mam ok 20-30 samochodów i sprzedaje średnio ok 10 samochodów w miesiącu.

  Odpowiedz na ten komentarz
 11. arek
  arek 11 listopada, 15:00

  woj. lodzkie . kolo 100 aut na placu .bardzo dobry punkt na wlocie do miasta. polowe aut sprzedajemy z trasy bez ogloszen . dzisiaj jest 11 listopada otworzyliśmy na 2 godziny i trzy auta sprzedane. pracownik dostal 200 zl gorki za dwie godziny a ja 3 auta sprzedalem . u mnie w niedziele bedzie zawsze otwarte

  Odpowiedz na ten komentarz
 12. Kortop
  Kortop 08 kwietnia, 16:21

  Jak można kupić auto w niedziele bez diagnostyki itd. A później płacz ,że od razu szrot się rozkraczyl… Typowe Janusze kupouja auto od ręki bo pachnie i lakier się świeci .

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

1500

Firmy

39045

Samochody

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.