PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Zwrot AKCYZY – projekt rozporządzenia. W dniu dzisiejszym na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniający rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego. W uzasadnieniu przeczytamy, że „Projekt rozporządzenia Ministra...
 • Import aut używanych rośnie o ponad 20%. A co ze sprzedażą? W marcu sprowadziliśmy do Polski ponad 89 tysięcy używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Oznacza to ponad 20 procentowy wzrost w porównaniu do lutego bieżącego roku. Jeżeli tak...
 • AKCYZA – drobne zmiany. Czy istotne? Ministerstwo Finansów opracowało dwa projekty rozporządzeń konieczne do dostosowania treści istniejących rozporządzeń do zmian wprowadzanych ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców oraz innych ustaw dotyczących działalności gospodarczej....
 • Akcyza – znamy wytyczne dla Urzędów Skarbowych! Na początku listopada w internecie pojawiły się nagłówki: „Wyższa akcyza na samochody. Wszystkie!”, „Rząd po cichu podniósł akcyzę na samochody!”, „Rząd wprowadza wyższą akcyzę tylnymi drzwiami.”, itd. Wszystkie te teksty...
 • Nowe Deklaracje Akcyzowe – jak szybko zapłacić akcyzę za kilka Aut? Od 1 października 2017 roku, składamy już nowe deklaracje Akcyzowe AKC-U/S. Niestety pierwszego dnia obowiązywania nowych deklaracji system nie działał, ale jak dowiedzieliśmy się z Help Desk portalu PUESC już...

Zakaz handlu w Niedziele odczują również Komisy Samochodowe.

Zakaz handlu w Niedziele odczują również Komisy Samochodowe.

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który dotyczy określenia zasad zakazu handlu w placówkach handlowych oraz w podmiotach działających na rzecz handlu w niedzielę z wyłączeniem kilku niedziel w roku, w przypadku których potrzeba handlu podyktowana jest szczególną koniecznością zaspokajania potrzeb ludności oraz ustalenia zasad godzinowego ograniczenia handlu w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę trafiła do Sejmu 22 września 2016 roku.

26 października 2017 roku, Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła projekt ustawy z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji i projekt został skierowany do drugiego czytania.

Zgodnie z ustaleniami komisji, handel ma być zakazany w pierwszą, trzecią i piątą niedzielę miesiąca. Dozwolony będzie drugą, czwartą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Za nieprzestrzeganie zakazu, Posłowie zaproponowali karę grzywny w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł.

Zgodnie z projektem ustawy, zakaz nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, wyłącznie osobiście i we własnym imieniu.

Projekt ma wejście w życie ustawy 1 stycznia 2018 r.

Powiedzcie na co myślicie o zakazie handlu w niedziele?

W niedziele macie otwarte swoje place?

W jakie dni tygodnia sprzedajecie najwięcej samochodów?

Zapraszamy do dyskusji również na   Facebooku

Źródło:

Przebieg procesu legislacyjnego – TUTAJ

Rozpatrywanie na posiedzeniach komisji i podkomisji – TUTAJ

Tagi
Udostępnij

Podobne artykuły

16 komentarzy

 1. Ozi
  Ozi Październik 30, 08:38

  W niedzielę zawsze mam nieczynne. Według mnie, gdyby wprowadzo ten zakaz, w końcu przestaliby w niedzielę nawet dzwonić. Nie wyobrażam sobie, abym prosił pracownika lub sam otwierał plac w niedzielę. Niedziela jest do odpoczynku, w tygodniu i tak jest co robić 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Dominik
  Dominik Październik 30, 17:01

  Ja jak bym miał w niedziele zamknięte to sprzedaż spadła by o 1/3.
  Niestety trzeba i w niedziele pracować

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Piotr
  Piotr Październik 31, 15:25

  Ludzie wola przyjezdzac w weekend, jeszcze teraz dzien krotki to tym bardziej

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Miczurin
   Miczurin Listopad 01, 16:09

   Ja raczej w niedziele też unikam handlowania. Przeważnie to przychodzą oglądacze co i tak nie kupią, albo może i by kupili ale są zdziwieni że w niedziele to na stację dagnostyczną nie mogą pojechać.

   Odpowiedz na ten komentarz
 4. Ozi
  Ozi Październik 31, 16:37

  Niebawem to klient będzie robił co chce 🙂 Dla mnie to możecie otwierać komisy nawet i w Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Są u nas w mieście i tacy. Niech otwierają w święta ci, którym potrzeba. Ja nie otworzyłbym dla nikogo placu w sobotę po 14. Niech robią ci klienci z Wmi co chcę. Niedługo wejdą Wam na głowę 🙂 Ja nawet telefonu w niedzielę i w sobotę po 14 nigdy nie odbieram 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. tacim
  tacim Październik 31, 21:34

  Jak ktoś pracuje cały tydzień to kiedy ma te 300-400 km zrobić po auto. Nawet o tym nie pomyślałem, że to handlu autami też dotyczy.

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Arq
  Arq Listopad 01, 13:35

  Dokładnie jest tak jak Mówi Ozi, sprawdzona teoria a jak ktoś się uprze na jedno z moich aut to w tygodniu przyjedzie choćby nie wiadomo co, praktykuje od ponad 10ciu lat, nigdy nie odbieram nawet telefonu w sobote po 14tej, a niedziele w ogóle, lecz w tygodniu od 9-18 i to się sprawdza bo przyjeżdżają ludzie, którym naprawdę zależy na aucie z mojej oferty.

  Odpowiedz na ten komentarz
 7. Tomek
  Tomek Listopad 03, 16:52

  Ja również w niedziele nie otwieram. Sobota do 14:00. Dodatkowo zamykam komis na cały sierpień 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. arek
  arek Listopad 07, 19:19

  ja sprzedaje w niedziele minimum 5 aut . mogą robic co chca ja w niedzielę i tak bede mial otwarte . najwyzej jeszcze dwie firmy otworze na pracowników pod moim adresem . a wy jak chcecie to siedzcie w kościele..

  Odpowiedz na ten komentarz
 9. sergio
  sergio Listopad 08, 11:38

  Zgadzam się z komentującymi powyżej. kiedyś i ja otwierałem w niedzielę i często odwiedzali plac tylko oglądacze. Doszedłem do wniosku , że tracę często czas którego i tak brakuje nam dla rodziny więc od czterech lat mam zamknięte. O dziwo mam porównanie i sprzedaż wcale nie spadła , ten kto naprawdę chce kupić auto z mojej oferty przyjedzie i w tygodniu , naprawdę nie ma z tym problemu. Dodatkowo uważam że ludzie spokojnie przyjmują tłumaczenie że niedziela to u mnie dzień dla rodziny i podchodzą do tej decyzji z szacunkiem.

  Odpowiedz na ten komentarz
 10. Tomek
  Tomek Listopad 09, 15:19

  😮 5 aut w niedziele. Jakbym sprzedawał min 5 aut w niedzielę to bym pracował tylko w niedziele. 20 samochodów w miesiącu przy średnich marżach w zupełności mi wystarczy 🙂 Tak na poważnie to testowałem wiele razy niedziele i mi szkoda tracić czas. Arku napisz proszę w jakim rejonie polski tak dużo masz klientów(kupujących) w niedziele i ile aut masz w ofercie? Ja mam ok 20-30 samochodów i sprzedaje średnio ok 10 samochodów w miesiącu.

  Odpowiedz na ten komentarz
 11. arek
  arek Listopad 11, 15:00

  woj. lodzkie . kolo 100 aut na placu .bardzo dobry punkt na wlocie do miasta. polowe aut sprzedajemy z trasy bez ogloszen . dzisiaj jest 11 listopada otworzyliśmy na 2 godziny i trzy auta sprzedane. pracownik dostal 200 zl gorki za dwie godziny a ja 3 auta sprzedalem . u mnie w niedziele bedzie zawsze otwarte

  Odpowiedz na ten komentarz
 12. Kortop
  Kortop Kwiecień 08, 16:21

  Jak można kupić auto w niedziele bez diagnostyki itd. A później płacz ,że od razu szrot się rozkraczyl… Typowe Janusze kupouja auto od ręki bo pachnie i lakier się świeci .

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

wyszukaj na stronie

Archiwum

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.