PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili

Zefir czy Huragan? Kolejny Bubel!

Zefir czy Huragan? Kolejny Bubel!
23 listopada
12:33 2015

Zefir czy Huragan?

Zintegrowany System Poboru Należności i Rozrachunków z UE i Budżetem, czyli ZEFIR2. To program z którego od kilku tygodni korzystają celnicy i wszyscy sprowadzający samochody w całym kraju.

Dlaczego o tym piszemy? Bo ZEFIR2 to BUBEL!

Miał ułatwić i usprawnić pracę wszystkim tym, którzy handlują samochodami sprowadzanymi z zagranicy. Założenia były świetne a jak wyszło?

System został uruchomiony 01.10.2015 roku. Do dnia dzisiejszego ciężko znaleźć 3 dni z rzędu bez komunikatu o błędach lub nie funkcjonowaniu systemu…

Problemy z działaniem Zefira 2 oznaczają DUŻE PROBLEMY dla Nas przedsiębiorców, ponieważ bardzo często nie można otrzymać UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru) lub potwierdzenia zapłaty akcyzy.

Czy to jest problem Urzędu Celnego lub Ministerstwa? Oczywiście nie, bo konsekwencje wadliwego działania systemu ponoszą przedsiębiorcy.

Są to koszty, które można policzyć i przełożyć na konkretne kwoty. Składają się na nie:

  • koszt straty czasu na wielokrotne wprowadzanie i wysyłanie danych,
  • wyczekiwanie na połączenie z Help Deskiem tylko po to żeby dowiedzieć się że i tak nam nie pomogą
  • kary finansowe czekające Nas przedsiębiorców, za nieterminowe zgłoszenie AKCU – bo to My nie mamy potwierdzeń złożenia dokumentów (UPO)

Co za tym idzie cierpią na tym Nasi Klienci, którzy nie mogą zarejestrować samochodu lub odebrać dowodu rejestracyjnego, przez co znowu można narzekać na „handlarza”…

A co na temat systemu sądzą Ci, którzy na co dzień borykają się z jego wadliwym działaniem, czyli sami celnicy?

Uważają to samo. Zefir2 to system wadliwy i nie dopracowany! Oto kilka cytatów celników:

  • „Jeżeli wdraża się na siłę systemy kompletnie nieprzydatne, wprowadzające jedynie zamieszanie, to rodzi się pytanie w jakim celu jest to forsowane. Przecież dla przedszkolaka nawet jest widoczne, że coś jest nie tak. Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi wiadomo, że chodzi o kasę”
  • „Ludzie są już umęczeni, chcą w spokoju robić swoje, a nie wiecznie uzyskiwać dostępy, loginy, uprawnienia do jakiejś elektronicznego szajsu”.
  • „To jest granda w biały dzień ! Nie byłam na jakimkolwiek szkoleniu, podręczników jest kilka wersji, każdy do d…py, kontaktu z wykonawcą tyle co nic, ktoś do cholery powinien już w pierdlu siedzieć !!!!”
  • „W help-desku zgłoszonych jest ok. 15 000 błędów, ludzie bawią się w papierki, chyba żaden dokument nie przeszedł przez system bez błędów.”
  • „Zefir 2 leży i kwiczy. Dziś musiałem się tłumaczyć podatnikowi dlaczego nie może wydrukować zaświadczenia potwierdzającego zapłatę akcyzy od samochodu osobowego od 02.10.2015 r. O dziwo był tylko lekko zirytowany. Nienormalność powoli uznaje się za normalność. Ciekawe czy ktoś za to beknie.”

Mógł bym tak cytować celników jeszcze długo (dla zainteresowanych link do forum).

Jak długo jeszcze potrwa cały ten bałagan? Kiedy zgłoszą się do Nas pierwsze kontrole? Ile za to wszystko zapłacimy? Pożyjemy zobaczymy …

 

Pablo. Chcesz coś dodać, skomentować ten artykuł? Napisz:kontakt@polskiautohandel.pl

Podobne artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Brak komentarzy, czy chcesz dodać pierwszy?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.