PolskiAutohandel.pl

 Z ostatniej chwili
 • Branża motoryzacyjna przeciwko wyższej akcyzie na samochody z importu. W połowie września Jadwiga Emilewicz jeszcze jako wicepremier i minister rozwoju podczas konferencji prasowej poświęconej elektromobilności wskazała, że rząd rozważa powrót do regulacji, która podnosi akcyzę na samochody używane. Jak...
 • Temat Akcyzy powraca. Zmiany już od 1 października. Rząd wraca do opublikowanego w poprzedniej kadencji Sejmu projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym (UD 557), którego głównym celem jest wyeliminowanie nieprawidłowości w obszarze opodatkowania akcyzą wyrobów akcyzowych oraz „uszczelnienie...
 • Jak uzasadnić niższą wartość pojazdu i wygrać z Urzędem Skarbowym w Sądzie Wielu z nas sprowadza samochody i w związku z tym płacimy podatek akcyzowy. Często Urząd Skarbowy wzywa nas do skorygowania deklaracji AKC-U lub uzasadnienia dlaczego zadeklarowana przez nas wartość pojazdu...
 • Akcyza – Nowe dokumenty od 1 marca 2020 roku Na stronie Rządowego Centrum Legislacji, opublikowane zostały dwa projekty rozporządzeń Ministra Finansów: w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru dokumentów potwierdzających zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu...
 • Sejm przyjął ustawę obniżającą Podatek Akcyzowy! Na dzisiejszym, ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, Sejm przyjął ustawę obniżającą o 50% akcyzę na samochody osobowe. „Obniżką” objęte zostaną samochody osobowe o hybrydowym napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna...

Do 300.000 zł kary za import aut uszkodzonych!

Do 300.000 zł kary za import aut uszkodzonych!
08 lutego
16:53 2017

W dniu dzisiejszym brałem udział w posiedzeniu Podkomisja stała ds. monitorowania gospodarki odpadami, która zajmowała się Rozpatrzeniem informacji Ministra Środowiska nt. recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w Polsce – stan obecny i zagrożenia.

Swoje prezentacje przedstawiły stowarzyszenia „FORS” i „EKO-AUTO”. Głos zabierali Minister Środowiska, Posłowie, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji i GIOŚ i inni zgromadzeni.

W trakcie prac poruszony został temat transgranicznego przemieszczenia odpadów. Sprawa jest bardzo poważna ponieważ wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jakie konsekwencje nam grożą.

Za sprowadzanie samochodu, który zostanie zakwalifikowany jako odpad, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nakłada na odbiorcę odpadów, karę pieniężną w wysokości od 50 000 do 300 000 zł.

Na transportującego odpady, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowisk, może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 20 000 do 60 000 zł, jeżeli ten, choćby nieumyślnie dokonywał przewozu odpadów.

Temat jest bardzo złożony i dlatego w najbliższym czasie zajmę się nim dokładniej.

Zwróćcie szczególną uwagę na wszelkie zapisy w zagranicznych dokumentach pojazdu mówiące o braku możliwości ponownej rejestracji auta w kraju zakupu. Na tego typu adnotacje szczególną uwagę zwracać będą miedzy innymi: ITD, Policja, Urzędy Celne – w przyszłości KAS oraz Wydziały Komunikacji.

 

Podobne artykuły

13 komentarzy

 1. handlarz grzesiek
  handlarz grzesiek 08 lutego, 18:39

  Jednym słowem taniej już było, kończy się powoli handel złomem a prawdziwy samochód będzie kosztował “swoje”. Skończą się te wszyskie okazyjne IGŁY i inne LALKI dla konesera. Zaraz jeszcze wejdzie podatek za CO2 i zakazky wjazdu do miasta dla starych samochodów i będzie podobnie jak na zachodzie, maly przebieg i dobry stan równa się wysoka cena a duży przebieg i zly stan równa się tanio.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • DM1972
   DM1972 08 lutego, 23:12

   Jeśli ludzie będą zarabiali 2000euro a nie 2000pln to OK.Jak na razie wszystko idzie w złym kierunku.Nie ma zarobków a ktoś chce z nas zrobić eko krainę.Nie mam nic przeciwko temu też bym wolał handlować świeżymi autkami ale ludziska nie mają na to siana w naszym jakże pięknym kraju.

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. Ość
  Ość 09 lutego, 11:27

  Było i jest to zapisane w “wytyczne korespondentów nr 9, w sprawie przemieszczania odpadów w postaci pojzdów”> Na stronie 16 swiadectwo pojazdu nadajacego sie do naprawy z mozliwoscia podpisania mechanika samochodowego.
  Zalacznik nr 1, str. 8 tabela typów pojazdów uzywanych i ich opisy.
  Zal. 2, str. 12 – typy odpadow w postaci pojazdow i ich opisy.

  Warto poczytac.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. handlarz grzesiek
  handlarz grzesiek 09 lutego, 19:00

  Do DM1972
  Tak, dać im po dwa koła Euro na miesiąc to bedą bredzic o A8 a teraz tylko o A3. Problem polega na czymś innym, na braku rozumu i wyobraźni, na szukaniu cen i rocznikow a nie jakosci. Pieniądz tu nic nie zmieni, tu musi nastapic zmiana myslenia polskiego konsumenta.
  Przyklad z dziś, przyjezdza klient do ładnego V60 za prawie 60 tys, byl juz do niego ze trzy miesiace temu a samochod dalej stoi a ten ziewa dalej to samo że kolor nie ten, ze cena za wysoka, że to, że tamto, po czym wsiada do swojego żużla rocznik 1997 i jedze dalej psuc krew innym aż ktos go w koncu ożeni z jakimś syfem za okazyjna cene. Konkluzja jest taka że ludzie muszą zejść na ziemię ze swoimi oczekiwaniami dysponując określonym budżetem a nie próbowac kupic cos ponad stan. Wydaje mi się że te wszystkie zmiany ktore powoli będą następować wyprostują myślenie wielu kandydatom na klientów.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. do handlarza Grześka
  do handlarza Grześka 09 lutego, 22:23

  Też miewam takich klientów. Nie psuję sobie krwi, tylko pokazuję im bramę mówiąc “Pański czas już się skończył” 🙂 Mam gdzieś typowych Januszów, znawców z miernikami i ludzi kupujących auto za nawet małe pieniądze sprawdzających po vinie czy piwie 🙂 Ja się takim ludziom śmieję w twarz ! Naprawdę 🙂 Wolę mądremu sprzedać auto kilka tysięcy taniej niż drożej głupiemu. Mam szeroką ofertę. Tych kupujących używane auta za powiedzmy 50.000 złotych jestem w stanie zrozumieć. Nie mogę pojąć debila, który kupuje auto za 5 tysięcy i gdyby mógł, to by wszedł przez końcowy tłumik do środka, a wyszedł korkiem wlewu oleju. Gonić idiotów, uczyć rozumu. Jeśli będziemy nosić klientom dupę na tacy, to wejdą nam na głowę i zrobią kupę 🙂

  Odpowiedz na ten komentarz
  • KOMIS
   KOMIS 10 lutego, 11:57

   Podpisuje się pod tym w 100%

   Odpowiedz na ten komentarz
  • ab
   ab 12 lutego, 11:29

   Racja w 100% . Ostatnio sprzedawałem bardzo piękny i bezwypadkowy samochód i przyjechał jeden ciśnieniopodnaszacz gdzie oglądał z 1,5 godz, jeździł, sprawdzał, wiadomo z miernikiem przyjechał po czym nie kupi bo mu przeszkadza kilka rysek na boczku drzwiowym tylnym od wsiadania dzieciaków. Normalnie ręce odpadły….

   Odpowiedz na ten komentarz
 5. dg
  dg 20 marca, 19:31

  Witam mam pytanie jaka adnotacja jest w briefie znaczy co by mnie informowalo o tym ze auto jest ” złomem” ?

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Jak Rząd zablokował Wydziały Komunikacji

Archiwum

wyszukaj na stronie

NEWSLETTER


  Jeśli chcesz otrzymywać nasz NEWSLETTER zawierający istotne dla branży informacje, wyślij nam swój adres e-mail.


  Many lives were lost that day, Including about 2,000 citizens on Omaha Beach (Aka weakling Omaha)by yourself. get-togethers will take place throughout Normandyin honor of their sacrifice and heroism. You can mark the anniversary in your own kitchen by watching Band of Brothers (hbo Go) Or reading or enjoying television The Longest Day dwayne allen jersey. Van driver in Freddie Gray case goes on trialThe trial of police officer Caesar Goodson, jr, Is set to start out Monday. Goodson is one of five Baltimore City police officers in the Freddie Graycase still awaiting trial. As the driver of the police van in which Gray is considered to have suffered a fatal spinal injury, Prosecutors say Goodson bears the most responsibility in Gray's death custom eagles jersey. He is convicted of second degree murder and could face 30 years in prison if convicted stefon diggs jersey. this past month,edward Nero,The second police man tried in the case, Was acquittedof all costs. The first trial ended in a hung jury and you will be retried. Prosecutor to select charges in the Harambe incidentHamilton County ProsecutorJoe Detershas scheduled a Monday afternoon news conference where he is expected to announce his decision on whether he will press charges against the family of the 3 year old boy who fell into the gorilla exhibit at the Cincinnati Zoo last month kamar aiken jersey.