0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Podsumowanie 2017 roku.

Data:

Skończył się kolejny rok, a początek nowego to standardowo czas podsumowań.

Wiemy, że w tym roku import aut używanych mocno spadł, a sprzedaż nowych samochodów w naszym kraju zdecydowanie wzrosła w porównaniu do roku poprzedniego.

Nie będę zasypywać Was statystykami, bo te zainteresowani znajdą w internecie.

Chciał bym żebyście podzieli się z nami swoimi wynikami.

Jestem ciekawy czy 2017 rok to dla Was czas wzrostów czy spadków sprzedaży?

Jakie zmiany na rynku zaobserwowaliście w ostatnim czasie na rynku?

Jak widzicie naszą przyszłość – kolorowo czy raczej w czarnych barwach?

Czego najbardziej obawiacie się z 2018 roku?

Podzielcie się z nami swoimi wynikami i spostrzeżeniami z komentarzach na Facebooku

9 KOMENTARZE

  1. Żadnych wzrostów, żadnych spadków. Identyczna ilość wystawionych faktur jak w roku 2016. Gdybym nawet chciał, to ciężko by było tak zrobić 🙂

    • U mnie można powiedzieć, że kijowo, ale stabilnie. Już właśnie drugi rok nie mogę przekroczyć czterocyfrowej liczby faktur 🙁

  2. Powiem szczerze auta mam dodatkowo, bo gdyby przyszło wyżyć z aut to bym dawno z głodu umarł, ale sprzedaż też duża nie jest. Natomiast kupujący to wymagania mają takie że czym auto tańsze i starsze tym wymagania wyższe

    • Widocznie słabo działasz. Ja bym na dzień dzisiejszy nie zamienił tego na nic innego. To trzeba lubić. Powiem nawet, że jest to moja pasja. Zarabiam, a czuję się tak, jakbym nie pracował.

      • Tak właśnie się rozkręcam, zacząłem w tym roku , sprzedanych kilkanaście samochodów…auta to też moja pasja, ale generalnie łatwo sprzedać auta nie jest nawet takie za 12-15 tys. wszystko zależy od kupującego czy ciśnienie podniesie czy nie 😉

  3. U mnie rok 2017 bardzo udany. Najgorszy był Styczeń, później bardzo fajniej, od listopada delikatnie przystopowało.
    Życzę wszystkim forumowiczą lepszych wyników niż w 2017 i mniej formalności oraz obowiązków dla tych co sprowadzają auta 😉

  4. Najgorszy rok od lat sprzedaż na poziomie 50% w stosunku do 2016 r.

    Klienci wymagają rzeczy nie możliwych …

    Przykłady:
    Opel Meriva 2010 r. klima, oryg. lakier 1.4 B + gaz wystawiony za 15900 trzy tygodnie temu – ani jednego telefonu.

    Volvo V60 2012 r D3 stan fabryczny 46.900 zł ZERO zainteresowania o kilku miesięcy.

    Suzuki SX4 2007 r oryg. lakier ładny samochód cena 17900 auto wystawione już ponad rok na sprzedaż.

    Działam w tym bo to hobby i dodatkowe źródło zarobku oprócz pracy ale już chyba czas dać sobie z tym spokój. Uczciwie tego robić się NIE DA.

    • Domniemam, że auta o których piszesz pochodzą z kraju. Ludzie tego nie chcą. Sprowadzam auta z Niemiec, co prawda nie twierdzę, ze zawsze one są lepsze, ale klienci chętniej je kupują. Przykładowo takiego Opla Meriva, tylko z 2005 roku sprzedałem natychmiast za prawie 13.000 tysiecy złotych. Trzy dni na Otomoto. Na pewno nigdy nie kupiłbym auta krajowego z gazem na handel. To jest według mnie prawdziwa porażka. Nigdy tym bardziej Merivy z silnikiem 1.4. Jak Meriva to tylko 1.6. To jest oczywiście moje subiektywne zdanie podparte wieloletnią obserwacją rynku. Suzuki masz pewnie w dieslu, a Volvo, czy inne auto używane za prawie 50 koła szału nie robi i może długo stać. Najlepszy przedział cenowy to 15-25 tysięcy. Nikt za tyle nowego nie kupi. Powiem Ci, że nie cofam liczników, nie kupuję aut uszkodzonych. Płacę za te auta w Niemczech zawsze tyle, że w Polsce kupilbym dużo taniej. Ale zgadzałby się tylko rocznik i marka pojazdu :-). Ludzie doceniają stan pojazdu, nie ma już głupich. Często od swoich klientów słyszę, że się najeździli, oglądali tańsze. I zawsze pytanie: „gdzie Pan znalazł takie auto, jest bez porównania do tamtych.” Moje auta mają ceny najwyższe na Otomoto. Gdy wystawiam auto, patrzę ile kosztuje najdroższe i wystawiam drożej. Ceną nic nie zawalczysz. Uwierz mi, że uczciwie da się to robić i to jeszcze z lepszym skutkiem 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

placeholder text

Udostępnij post:

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Koniec biegania z tablicami do urzędu. Kilka ważnych zmian przy rejestracji samochodów

Koniec biegania z tablicami do urzędu. Od 10 czerwca 2026 r. ważne zmiany przy rejestracji samochodów.

Import używanych samochodów wyraźnie hamuje. Najniższy wynik od 3 lat. Co dzieje się z rynkiem?

Polski rynek importu samochodów używanych wyraźnie zwalnia. Najnowsze dane...

Rewolucja w rejestracji pojazdów. Czekamy na to od lat.

Projekt nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym z 28 kwietnia 2026 r. to jedna z najważniejszych zmian dla branży handlu samochodami od lat. Jeżeli wejdzie w życie w obecnym kształcie – zmieni codzienną pracę handlarzy, importerów i komisów. Najważniejsze: kończy się absurd...

Płatność gotówką za samochód – czego NIE robić dziś i co będzie zakazane od 2027

💸 Zapłaciłeś gotówką za auto na firmę? To właśnie mogłeś stracić kilkanaście tysięcy złotych. 👉 Wielu handlarzy robi TEN błąd: bierze auto za gotówkę, bo „szybciej, łatwiej, taniej” ❌ Problem: powyżej 15 000 zł taki koszt wypada z kosztów podatkowych 👉 Czyli: kupujesz auto za 80 000 zł i… płacisz podatek jakbyś go nie kupił ⸻ 😏 A to dopiero początek 👉 od 2027: gotówką powyżej 10 000 € już NIE zapłacisz w ogóle ⸻ 📌 W artykule rozkładam: • kiedy tracisz koszt • kiedy wchodzi AML • i co będzie kompletnie zakazane 👉 zanim znowu zapłacisz „z ręki do ręki” – sprawdź to
PolskiAutoHandel
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.