0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Prokurator zajmie się „lewym” przeglądem.

Data:

Jak podaje na swojej stronie internetowej Główny Inspektorat Transportu Drogowego, w dniu 27 listopada 2017 roku, inspektorzy z WITD w Gdańsku sprawdzili stan techniczny autobusów w okolicach Tczewa. Efektem kontroli było zatrzymanie 3 dowodów rejestracyjnych oraz nie dopuścili do przewozu osób z uwagi na wycieki płynów eksploatacyjnych oraz awarie ABS-u.

Jeszcze tego samego dnia, właściciel poddał autobusy badaniu technicznemu. Z zapisów w zaświadczeniach wynikało, że stwierdzone usterki zostały usunięte i wynik badania każdego z autobusów był pozytywny.

Tak szybkie usuniecie usterek wzbudziło podejrzenia inspektorów, którzy postanowili to sprawdzić. Po dwóch dniach od badania technicznego, skontrolowano jeszcze raz te trzy autobusy. Ponowna kontrola potwierdziła obawy inspektorów. W autobusach nadal występowały wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika, układu wspomagania kierownicy oraz zbiornika paliwa, a usterki nie zostały w żaden sposób usunięte. Dodatkowo, w dwóch autobusach stwierdzone zostały jeszcze inne usterki, takie jak: pęknięcia elementów mocujących zawieszenia przednie i tylne takie jak mocowanie poduszki powietrznej zawieszenia i belki poprzecznej poprzedniej a także stwierdzono poodpinane wtyczki czujników układów ABS przy kołach, problem z uruchamianiem silnika, niepewne mocowania szyb bocznych wraz z montażem szyb przesuwanych. W jednym z autobusów stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego wskaźnika zadymienia spalin. Żaden z autobusów nie osiągnął minimalnego wymaganego wskaźnika siły hamowania.

Po kontroli oczywiście ponownie zatrzymano dowody rejestracyjne wszystkich autobusów i zakazano dalszej ich eksploatacji do czasu rzeczywistego usunięcia wszystkich wykazanych usterek.

Prokuratura Rejonowa w Tczewie zajmie się teraz diagnostą pod kątem potwierdzenia nieprawdy przez niego nieprawdy…

Źródło:

GITD – TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

placeholder text

Udostępnij post:

Popularne

Warto także przeczytać
Podobne

Nowe przepisy – co MUSZĄ wiedzieć handlujący używanymi autami?

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało projekt ustawy, który ma istotny wpływ na branżę handlu pojazdami używanymi. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje:

Ankieta dla Dealerów Aut Używanych  – pokaż, jak wygląda sprzedaż aut z UE przed rejestracją w praktyce!

Ankieta jest anonimowa, zajmie Ci 1–2 minuty, a pomoże realnie wpłynąć na podejście Ministerstwa Infrastruktury i Wydziałów Komunikacji do naszej branży.

Rejestracja pojazdów spoza UE – ważne zmiany w planach Ministerstwa Infrastruktury.

W odpowiedzi na rosnące problemy i wątpliwości związane z rejestracją pojazdów sprowadzonych spoza Unii Europejskiej, Ministerstwo Infrastruktury kolejny raz zapowiada konkretne działania. Słyszymy o tym od kilku miesięcy, ale teraz poznaliśmy więcej szczegółów, które ujawnił Sekretarz Stanu Stanisław Bukowiec. To ważna wiadomość dla wszystkich handlujących samochodami używanymi – zwłaszcza importowanymi z USA, Szwajcarii, Japonii czy Korei.

🛠️ Zmiany w Ordynacji Podatkowej – Co to oznacza dla firm handlujących autami?

Zmiany w Ordynacji Podatkowej – Co to oznacza dla firm handlujących autami?